Tuğçe Kandemir Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Tuğçe Kandemir 1996 Mersin doğumludur. Mersin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı bölümü öğrencisidir. Aynı zamanda özel bir okulda stajyer öğretmenlik yapmaktadır. İsmini Youtube video sitesinde amatör olarak seslendirdiği şarkılar ile duyurmuştur. Ve ilk profesyonel müzik adımı 2018 yılında Eli Türkoğlu ile Bu Benim Öyküm adlı şarkıyı seslendirmiştir.

 

Tuğçe Kandemir ve Dikkat Çeken Şarkıları

Bu Benim Öyküm şarkısı dışında Açıldı Kapılar, Elveda, Sonbahar ve İyi ki Doğdun Angaralı, Yanlış, İçimdeki Sen, Gülü Soldurmam, Yelkovan şarkıları dikkat çekmiş ve tam not almayı başarmıştır.

Tuğçe Kandemir için ünlü olmaktan öte sesini şarkılarını duyurmak önem taşımıştır. Youtube üzerinden klipleri milyonlarca kişi tarafından izlenmiş olan Tuğçe Kandemir artık başarılı şarkıcılar arasındadır. Sesi son derece etkileyicidir. Tuğçe Kandemir sözlerini kendi yazdığı şarkılar içerisinde Bu Benim Öyküm şarkısı onun tanınmasında etkili olanıdır. Şarkı söylemenin yanı sıra eğitim hayatına da ağırlık vermekten vazgeçmeyen Kandemir Mersin'de hayatından vazgeçmemiştir.

 

Tuğçe Kandemir Hakkında Bilgiler

23 yaşındadır ve başarılı bir sanatçıdır.. Mesleği Edebiyat Öğretmenliği ve Müzisyenlik olarak tanımlanmaktadır. Tam bir edebiyat tutkunudur. Bir abisi vardır.

Tuğçe Kandemir'in müzik hayatı amatör videolar sonrası Bu Benim Öyküm şarkısıyla ses getirerek başlamış ve sonrasında da klipleriyle de dikkat çekmiştir. Mersin'den sesini duyurmayı başarmış olan bu genç insan listelerde şarkıları ile ilk sıralarda olmaya başladıkça artık şarkı sözü yazma ve beste yapabilme özelliklerini de ön plana alarak dikkatleri çok daha üzerine çekmiştir. Kandemir'in şu an 180 den fazla bestesi bulunmaktadır. Ve yaşı itibari ile müzik dünyası için tam bir gelecek vaad etmektedir.

 

Tuğçe Kandemir ve Albümleri

Tuğçe Kandemir 2018 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Alınan beğeniler sonrasında şu anda 5 albümü bulunmaktadır. Bu arada single albümünü de Eli Türkoğlu ile çıkarmıştır. Albümleri Aşkın Şarkıları, İçimdeki Sen, Yanlış diğer albümleridir.

Tuğçe Kandemir konserleri ile müzik kariyerine aktif olarak devam etmektedir. Konserleri  ile de başarısına başarı katmıştır. Müzikteki başarısının katlanması ile birlikte sosyal hesaplarından yapacağı şarkılarını tanıtma yolunu seçen Kandemir artık dinleyicileri ve izleyicileri ile bir ilişki içinde olmayı seçmiştir. Başarı grafiği Bilal Sonses ile İçimdeki Sen şarkısı ile bir kez daha yakalanmıştır.

 

Tuğçe Kandemir ve Küçüklüğü

Tuğçe Kandemir'in küçüklüğü türkü dinleyerek geçmiştir. Şarkı söyleme keyfine varan Kandemir yeni sözler yazarak şarkı yapma keyfini tatmaya başlamıştır. Hatta ilk şarkısını Çağatay Akman'a vermiş ancak beğenmeyince şarkıyı kendisi söylemiş ve deyim yerindeyse şarkı patlamıştır.

Tuğçe Kandemir yaşına rağmen sempatikliği ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. En son sözlerini yine kendisinin yazdığı Yelkovan isimli şarkı da aynı beğeni rekoruna ulaşmıştır. Şarkının yanı sıra çektiği kliplerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kandemir, Yelkovan adlı şarkısının klibinde kadına şiddete farkındalık yaratmak amaçlı siyah bantlar kullanmıştır. Kadına şiddeti işleyen klibi ile de dikkat çekmeyi başararak aynı zamanda artı bir beğeni almayı başarmıştır.

 

Tuğçe Kandemir ile Müziğin Geleceği

Tuğçe Kandemir genç yaşına rağmen müzik piyasasının geleceği için olumlu düşünmektedir. Şu sıralar dikkat çekici olan Rap müziği de onaylamaktadır. Tuğçe Kandemir için ileriye dönük yaşamında müzik hep olacak ancak edebiyat üzerindeki yoğunluğundan asla vazgeçmeyeceğini ifade etmiştir. Müzik, söz yazarlığı ve edebiyat süreci hayatında her zaman dönüşümlü olacak alanlardır.

Tuğçe Kandemir belki müzik hayatına bir video yükleyerek şans unsuru ile başlamıştır ancak bundan sonrası yaptığı şarkılar, yazdığı sözler ve besteler ile farkındalıklar yaratma çabaları ile de emek vermiştir. Tuğçe Kandemir gelecek vadeden genç bir sanatçıdır.