Sura İskenderli Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

17 Aralık 1997 yılında dünyaya gelen Sura İskenderli doğma büyüme Azerbaycanlıdır. 23 yaşındaki genç şarkıcı yay burcudur. Sesi ve kendine has yorumu sayesinde dikkatleri hemen üzerine çekmeyi başarmıştır. 500 bine yakın takipçi sayısı ile kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmıştır. Özel Kız Üniversitesi'nde öğrenimini tamamlayan genç şarkıcı aslında İngilizce öğretmenliği mezunudur. Küçük yaşlarda şiir yazmaya başlamıştır. Üniversite yıllarında müzikle ilgilenmeye başladığında yazdığı şiirleri besteleyerek müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. 

 

Sura İskenderli Nasıl Meşhur Oldu?

Son günlerin oldukça popüler olan ismi Sura İskenderli YouTube'da yayınladığı slow şarkılarla adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı yorumcu çok kısa sürede geniş bir kitleye yayılarak milyonlarca kez izlenmiştir. Bi Daha Yak, Gelme Artık, Fedakâr, Sonu mu Var ve Kül gibi şarkıları ile hızla yükselişe geçmiştir. Bulgaristan, Azerbaycan ve Türkiye'de geniş hayran kitlesi olan ve tanınan genç sanatçı, 2019 yılında Türkiye ve Avrupa'da turnelere başlamıştır. Büyük bir çıkış yakalayan genç kadın, sesi ve kendine has yorumu ile başarıya ulaşıp şarkılarını 7'den 70'e herkesin diline dolamıştır. 

 

Sura İskenderli Bi Daha Yak Parçası

Kısa sürede zirveyi zorlayan ve emin adımlarla yükselen genç sanatçı Sura İskenderli, Bi Daha Yak İsimli şarkısı ile birçok yorumcunun takdirini de toplayıp gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Dijital platformlarda ve müzik kanallarında da hızlı bir yükselişe geçmiştir. Bi Daha Yak isimli şarkısı ise 100 milyon etkileşim almıştır. Müzik dünyasında yerini alan genç sanatçı başarısı ve yeteneği ile adeta yerini tam anlamıyla sağlamlaştırmıştır. 

 

Sura İskenderli Klip Ve Albümleri

Kliplerinde genel olarak hastane konsepti ve ilginç makyajıyla karşımıza çıkan Sura İskenderli  sesiyle her zaman ön planda olmayı başarmıştır. Hakkında çok az bilgiye sahip olunan genç kadın, Azerbaycanlı olmasına rağmen çok düzgün bir Türkçe aksanına sahiptir. Genç sanatçının; Yaram Derinden, Möhtaç, Niye, Yalanlar, Korkularım, Hayalet, Dön, Bi Daha Yak adında sekiz adet albümü bulunmaktadır. Hemen her şarkısı en az 1 milyon dinleyici ile buluşmuştur. YouTube'da 800 binden fazla takipçisi olan genç sanatçı Türk hayranları içinde konserler vermektedir. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Sura İskenderli en çok merak edilen ünlü isimlerin başında geliyor. Bir anda sosyal medya üzerinden meşhur olmayı başaran Azerbaycan asıllı sanatçı özel hayatı ile gündeme gelmemeyi başaran ender isimlerden biridir.

 

Sura İskenderli Nerede Yaşıyor?

Gelmiyorsun isimli şarkısı ile ünü yakalayan Sura İskenderli Azerbaycan’da yaşamını sürdürmektedir. Sadece şarkıları ve yorumu ile gündem olan başarılı sanatçı yoğun bir ilgi ile karşılanıyor ve özel hayatı hala merak edilen konular arasındadır. Müzik dünyasına yeni bir soluk getiren genç sanatçı kaliteli  müzikleri ile dikkatleri üzerine çekmiş ve iyi bir çıkış yakalamıştır. Sura İskenderli olan ismini sonradan Sura İskenderli olarak değiştirmiş olmasının sebebi bilinmemektedir.  Henüz 23 yaşında olan genç sanatçı kendine özgü yorumu ve kendine özgü tavırları ile adından uzun yıllar boyu söz ettirecek gibi görünüyor. Son zamanlarda sürekli tekrara düşen müzik dünyasına yeni bir soluk yeni bir heyecan getiren genç sanatçı hakkında çok fazla bilgiye erişilemiyor olsa da o adından sıkça söz ettirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor. Sura İskenderli genç yaşında bu kadar büyük bir kitlenin sevgisini kazanmış ve sadece sesi ile gündem olmuştur. Uzun yıllar boyunca zirveyi boş bırakmayacağı düşünülen Sura İskenderli müzik camiasının örnek isimlerinden biri olmuştur.