Serkan Kaya Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Arabesk ve fantezi müziğinde popüler olan şarkıcı Kaya bu kapsamda sadece ülkemizden değil yurtdışından da yoğun olarak dinleniyor. En gözde genç şarkıcı listesinden yer alması sebebiyle özellikle yurtdışından da yoğun olarak beğeni kazanıyor. Henüz çok genç yaştan itibaren sanat dünyasına giriş yapan sanatçı oldukça zorlu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Bu kapsamda uzun zahmetli yıllardan sonra ilk albümünü çıkartmış ve bu aşamadan sonrasında sanat alanında isminden hızlı bir şekilde söz ettirmeyi başarmıştır.

 

Hayat Hikayesi

Şarkıcı Kaya yoksul bir aileden geldi ve bu doğrultuda sanat alanına girmeden önce pek çok farklı iş kollarında uzun dönemler boyunca çalıştı. Bu dönemlerden sonrasında sanat alanında hızlı bir çıkış sağlaması sebebiyle ilk albümünden yüksek kazançlar elde etmeyi başardı. Genç şarkıcı sonrasında ülkemiz genelinden ve sonraki süreçlerde de pek çok Avrupa ülkelerinden konserler sunmaya başladı. Sunduğu tüm konserlerine yoğun katılımlar olduğu gözden kaçmadı. Bu doğrultuda Türkiye’nin en çok dinlenen sanatçıları arasında yer aldı. Eğlenceli karakter yapısı ve sosyal özelliği ile konser alanlarında büyük bir coşku ile karşılandı. Kısa süreler içerisinde ünlenen şarkıcı ayrıca pek çok sanatçılarımızdan farklı olarak Youtube ve benzeri türden en popüler sosyal paylaşım siteleri üzerinden de günlük olarak onlarca klip videoları yayınladı. Bu doğrultuda Youtube üzerinden de binlerce takipçi kitlesine sahip oldu.

 

Doğum Tarihi Ve Yılı

Şarkıcının 24 Temmuz 1977 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldiği biliniyor. Bu doğrultuda ise 40-45 yaş aralığında olduğu görülebiliyor. Bu kapsamda Türkiye’nin en genç şarkıcılarından olduğu biliniyor. Henüz ilk şarkısından itibaren pek çok ünlü müzik firmalarıyla çalıştı. Bu dönemlerde yine aynı şekilde onlarca klipler gerçekleştirerek yepyeni şarkılar sundu. Genç şarkıcının şarkı listesine bakıldığında ise birçok genç şarkıcılara oranla daha geniş olduğu fark edilebiliyor. Her yıl farklı şarkılar sunan şarkıcı özellikle arabesk ve pop müziğine damga vurarak bu alanda özlenen parçaların yeniden dillendirmiştir. En iyi şarkıcı unvanına kavuşması ile birlikte henüz kariyerinin ortalarında olduğunu belirtebiliriz. Bu doğrultuda gelecek dönemlerde de pek çok şarkı klipleri sunabileceği şarkıcı tarafından sıkça dile getirilmiştir.

 

Eserleri

Şarkıcının eserleri incelendiğinde birçok şarkıcılara oranla daha kapsamlı ve dinleyicilere hitap ettiği görülebiliyor. Bu doğrultuda ilk olarak 2000 senesinden sonrasında Senden Sonra Ben adındaki albümünü çıkarmıştır. Şarkı yazarı ve bestecisi de olan Kaya bu doğrultuda pek çok şarkıların altına imzasını atmıştır. 2011 tarihinde ise dinleyici kitlesi tarafından da merakla beklenen Aşk Ne Demek Bilen Var Mı? İsmindeki şarkı albümünü çıkardı. Bu albümden sonrasında yani 2015 yılına doğru ise heyecanla beklenen Gönül Bahçem adındaki albümünü çıkardı. Ayrıca bu albüm çıkarıldığı tarihten bugüne dek en çok satılan albümler arasında yerini aldı. Albümün Kalakaldım adlı çıkış şarkısı o günden buyana pek çok televizyon kanallarından, youtube sosyal paylaşım platformundan, facebook ve twitter gibi en gözde sosyal paylaşım siteleri üzerinden yoğun bir şekilde sunuldu ve yüksek beğeni topladı.

 

Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şarkıcı ayrıca pek çok genç şarkıcılarımızdan farklı olarak Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde ise En İyi Fantezi ve Halk Müziği (Erkek) ödülüne layık görülmüştür. Bu doğrultuda diğer genç sanatçılara da örnek teşkil etmiştir. Halen onlarca albümleri keyifle dinlenen Kaya alanında kısa süreler içerisinde zirve yapmıştır. Tüm albümlerinde sadece kendine özgü yorumlar yaparak bu kapsamda pek çok şarkıcılara da örnek olmuştur. Sanatçı kendi dilinden de belirttiği üzere bugüne kadar çıkardığı tüm albümlerindeki şarkı sözlerinin doğrudan kendisine ait olduğudur. Bu özelliğiyle hayranları tarafından takdir edilmiştir. Ünlü sanatçının tüm albümlerini dinlemek istediğinizde Youtube video paylaşım platformunu ziyaret etmeniz yeterlidir. Buradan arama motorundan şarkıcıya ait dilediğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz.