Seren Serengil Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Son yıllarda, diğer ünlüler ile olan polemikleri ve çalkantılı aşk hayatı ile magazin dünyasını en çok meşgul eden isimlerden biri de magazin programlarının aranan ismi Seren Serengil’dir.

 

Seren Serengil Kimdir? 

Ünlü komedi üstadı Öztürk Serengil ve Nevin Teoman’ın bir tanecik kızları olarak 6 Nisan 1971’de Şişli de bulunan Amerikan Hastanesinde doğdu. Gözlerini ünlüler dünyasına açmış olan Seren Serengil, her zaman cemiyetin içinde yer aldı. Böyle olunca da her yaptığı olay oldu. 

Annesi tarafından hiçbir zaman cemiyete girmemesi istenen Serengil, annesi Nevin Teoman tarafından sekiz sene bale eğitimi, klasik piyano eğitimi aldırıldı. İstanbul da bulunan Yıldız Kolejinde eğitim aldıktan sonra, önce Londra olmak üzere daha sonra da İsviçre’de yatılı olarak eğitim aldı. Fakat bu eğitimini iki sene sonra yarı da bırakarak assolistliğe adım attı. Yıllar sonra İsviçre’deki eğitimini annesi ile birlikte isminin geçtiği narkotik olayına bağlayacaktı. 

Seren Serengil’in beyaz perdeye adım atması ise 1977 yılında babası Öztürk Serengil ile birlikte çocuk oyuncu olarak oynadığı; Sarhoş isimli film ile oldu. Aynı sene içerisinde babası ile Gar Gazinosu’nda sahne almıştır. Profesyonel olarak kariyeri ise 16 yaşındayken en genç assolist olarak Fahrettin Aslan tarafından Maksim Kumarhanesi’nde sahneye çıkmasıyla başladı. 


Seren Serengil’in Kariyeri

Profesyonel olarak oyunculuğa adım atışı ise takvimler 1990 yılını gösterdiğinde gerçekleşmişti. Seren Serengil’in ilk dizisi olan Bir Başka Olur Ağaların Düğünü dizisinde rol arkadaşı Mehmet Aslantuğ idi. Asıl çıkış yaptığı yapım ise Alev Gibi Bir Kız filmi olmuştur. Bu yapımda rol arkadaşı Hakan Ural’dır.

Serengil sadece bir sene sonra ise ilk albümü olan Ayrıldık albümünü çıkarmış ve ana tekli olarak Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor şarkısı ile büyük bir başarıya imza atmıştır. 1991 yılından beri 3 albüme ve 1 tekliye imza atan Serengil’in, en popüler albümü Bu Gecenin Hatırına albümü olarak dikkat çekmiştir. Yalnızca bir adet klibi ile 170.000 kopyası satılmıştır.

Serengil, kendisinin yazıp bestelemiş olduğu; İnsan Severse Özler, Sessiz Telefon, Sen Şansını Kaybettin ve Dost Bile Kalamadık gibi şarkılarını piyasaya sürmüştür. Müzik kariyeri süresince birçok ünlü isim ile çalışmıştır. Çalıştığı isimler arasında; Serdar Ortaç, İbrahim Tatlıses, Emrah, Soner Sarıkabadayı ve Selami Şahin gibi isimler yer almıştır. Emrah’ın Töre ve Haydi Şimdi Gel şarkılarının kliplerinde oyunculuk yapmıştır. 2010 yılının sonunda son albümü olan Ben Adamı Ayrılırken Tanırım isimli albümünü çıkardı. 


Annesini Suçladığı Nefret Kitabı

Serengil'in Nefret isimli bir de kitabı bulunmaktadır. Bu kitapta; Annesi ve babasının daha 4 yaşındayken ayrılması ile annesinin kendisini babasından haksız yere ayırdığını dile getirerek annesini suçlamıştır. O kadar lüks yaşantının içerisinde çok yalnız bir çocukluk yaşadığını dile getiren Serengil, evlerinde çalışanlara bile çok fazla bağlandığını, işten ayrıldıklarında çok fazla ağladığını dile getirmiştir. Annesini ne kadar suçlasa da her zaman annesi, Serengil için sığınılacak liman olmuştur. 


Serengil’in Program Sunuculuğu

Seren Serengil, kariyeri boyunca birçok sohbet programı konuğu olmasının yanı sıra birçok programda sunucu olarak yer almıştır. Kendi adına TGRT’de yayınlanmış olan bir programı olmuştur. Takvimler 2011’i gösterdiğinde Show TV ekranlarında yayınlanan Seren Serengil İle Evlenir Misin? İsimli bir evlilik programı sunmuştur. 2014 yılında Cine5 ekranlarında yayınlanan Kim Ne Derse Desin isimli programda iki sezon boyunca ana sunuculardan biri olarak yer almıştır.

Star TV ekranlarında yayınlanan Duymayan Kalmasın isimli programda magazin yorumculuğu yaptıktan sonra şimdi de son olarak Ece Erken’in istifa etmesiyle Söylemezsem Olmaz isimli programla ekranlara gelmeye devam etmektedir. 


Ozan Kaçmaz İle Evliliği

Takvimler 2000 yılını gösterdiğinde Ozan Kaçmaz ile evlenen Serengil 2002 yılında boşanmıştır. Bu evlilik boyunca Ozan Kaçmaz’ın çalışmadığını ve ona Serengil’in baktığını Serengil’in annesi Nevin Teoman dile getirmiştir. Annesine göre evliliği boyunca Serengil 150.000 dolar para harcamış. 


Cengiz İmren İle Olan Evliliği

O dönemde cezaevinde yatmakta olan sevgilisi Cengiz İmren ile cezaevinde görüşebilmek için evlendiğini dile getirmiştir. Sevgilisinin suçsuz olduğunu düşünen Serengil, yanında olabilmek adına evlendiği Cengiz İmren’den hapishaneden çıktıktan sonra anlaşamayacakları gerekçesi ile ayrılmıştır. 


Musa Aytun İle Evliliği

Son evliliğinin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra Musa Aytun ile evlenmiştir. 5 Nisan 2006 yılında evlenen çiftin 3 Nisan 2009’da bir kız çocukları olmuştur. Aytun çifti, 23 haftalık olarak doğan kızlarına Stephanie adını vermişler. Stephanie, bu kadar küçük doğduğu için hayata ancak dört gün tutunabilmiştir. Hayata tutunamayan kızlarını, babası Öztürk Serengil’in yanına gömülmesini istedi. Seren Serengil daha sonrasında kayınpederi Rahmi Aytun ve eşi Musa Aytun’un ondan gizli olarak bebeğini Musevi Mezarlığına defnettiğini dile getirmiştir. 


Yaşar İpek İle Evliliği

2017 yılında flört etmekte olduğu Özay Bakır ile ayrıldıktan sonra Yaşar İpek ile bir birlikteliğe adım atmıştır. Daha 2 aylık sevgiliyken ayrılan çift, daha sonra çok konuşulacak olan sevgililik sözleşmesi ile barışmışlardır. 

Barıştıktan kısa bir süre sonra çift yine çok konuşulacak olan 100. 000 TL harcamış oldukları nişan töreni ile gündeme geldiler. Nişanlarına Serengil’in annesi ve birçok ünlü ismin katılmasına rağmen İpek’in kardeşi ve annesinin katılmaması dikkat çeken detaylardan oldu. 2018 yılının martında Serengil ve İpek çifti Fransa tatilinde sürpriz bir nikâhla evlendi. Nikâh törenlerinin ardından 12 Ağustos 2018’de Bodrumda düğün yaptılar. 2019 yılında Maldiv'lerdeki klip çekimi sırasında nikah tazeleyen çift, şu sıralar çalkantılı bir boşanma süreci içerisinde yer almaktadırlar.