Serdar Ortaç Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Türkiye'nin ünlü pop sanatçılarından bir tanesi  Serdar Ortaç'tır. Serdar Ortaç yapmış olduğu şarkılar dışında besteleri ve yazdığı sözleri ile de adından sıklıkla söz ettiren başarılı bir sanatçıdır. Serdar Ortaç Türkiye'de çıkarmış olduğu albümleri ve besteleri ile birçok sanatçının da şarkılarını seslendirdiği bir sanatçıdır. 1970 doğumlu olan sanatçının günümüze kadar farklı birçok şarkısını duymaktayız. Günümüzde de yapmış olduğu düetleri ve yazmış olduğu şarkı sözleri ve besteleri ile adından sıklıkla söz ettirmeye devam etmektedir. Sanatçının sanat hayatına atılmadan önceki hayatı ile ilgili ise farklı bir dönemi bulunmaktadır. Kısaca sanatçının geçmişinden bahsedelim.

 

Sanatçı Olmadan Önceki Hayatı 

 Serdar Ortaç ilk ve Ortaokulu'nu normal bir mahalle okulunda okuyarak mezun olmuştur. Daha sonra lise hayatını torna tesviye bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Sanatçının babası sanayide çalışan bir tornacıdır. Liseden mezun olduktan sonra babasının yanında bir süre çalışan Serdar Ortaç daha sonra üniversiteyi kazanmıştır. Bilkent Üniversitesi Amerikan dili ve edebiyatı bölümünü kazanan şarkıcı burada okumaya başladı fakat tahsilini tamamlamadan yarıda bıraktı. Serdar Ortaç radyo programında sunucu olarak çalışmaya başladı. 1993 yılında  radyo programında sunucu olarak devam eden sanatçı 1994 yılında bir Plak şirketi tarafından keşfedildi. 1994 yılında ilk albümü olan'' karabiberim'' i çıkarma şansı bulan sanatçının sanat hayatı bundan sonra hızlı bir şekilde devam etti. 

 

Aile Hayatı 

Serdar Ortaç'ın babası torna tesviye işi ile uğraşan bir ustaydı. Kendileri 3 kardeştirler. Sanatçının hiçbir kardeşi sanatla ilgili bir uğraş içinde girmemiştir. Sanatçı torna tesviye tezgâhında bir süre babasına yardım ettikten sonra sokaklarda simit ve su satarak hayatı ile ilgili atılımlarda da bulunmuştur. Serdar Ortaç'ın şarkılarının yanı sıra çapkınlığı da oldukça fazla konuşulmuştur. Sanatçı en son eşi Chleo ile tanışana kadar evlilik ile ilgili bir adım atmamıştır. Chleo ile tanışan sanatçı gerçek aşkı bulduğunu söyleyerek hayatını genç hanımla birleştirmiştir. Geçtiğimiz günlerde bu evliliğe son veren Serdar Ortaç evlilik hayatına ve çocuk isteğine dair duyduğu özlemi sürekli olarak dile getirmektedir.

 

Serdar Ortaç Eserleri 

Serdar Ortaç'ın ilk çıkarmış olduğu albüm' '' karabiberim''oldukça ses getiren başarılı bir albüm olmuştur. Daha sonrasında ikinci albümünü 1996 da Yaz Yağmuru adı altında çıkarmıştır. Sanatçının Bu şarkısı ve albümün tamamı da pek çok dinleyici tarafından oldukça beğenilmiştir.  Bu albümden sonra sanatçının sırası ile gecelerin adamı, Bilsem ki, beni unut, Okyanus ve daha pek çok farklı albüm piyasaya çıkmıştır. Bilsem Ki şarkısı günümüzde de en çok dinlenen şarkılar arasındadır. Sanatçının diğer tüm şarkıları da çıkmış oldukları yıllarda en popüler şarkılar olurken günümüzde de aktif bir şekilde dinlenilmektedir.

 

Ödüller 

Serdar Ortaç 2001 yılında çıkarmış olduğu padişah şarkısı ile de adından oldukça fazla söz ettirmiştir.  Bu şarkısını Sibel Can da seslendirmiştir. Milliyet gazeteciler ödülünde Serdar Ortaç'ın padişah şarkısı yılın en iyi şarkısı ödülünü almıştır. Ayrıca çıkarmış olduğu birçok şarkı ve albüm ile Serdar Ortaç yılın şarkıcısı, yılın albümü, yorumcusu gibi ödülleri farklı yıllarda hak etmiştir. İlk zamanlarda da günümüzde de adı beste fabrikatörü olarak anılmaktadır. Pek çok şarkıcı sanatçının çıkarmış olduğu şarkıları almakta ve seslendirmektedir. Serdar Ortaç'ın hem slow hem de hareketli  şarkıları dinleyenler tarafından oldukça fazla sevilmektedir. Sanatçı askerlikle ilgili hile yaptığına dair bir suçlama yüzünden 54 gün hapis cezası yatması ve çapkınları dışında pek çok kişi tarafından oldukça sevilmekte ve onay almaktadır.