Oğuzhan Koç Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Oğuzhan Koç, Bahattin Koç ve Kıymet Koç çiftinin ailedeki 2. erkek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 13 Mayıs 1985 tarihinde doğan Oğuzhan Koç’un doğumu Erzincan’ın ilçesinde gerçekleşmiştir. Doğum yeri Bursa olarak bilinmesi erken yaşta oraya taşındıklarından ileri gelmektedir. Erzincan’da 13 Mart 1992 tarihinde deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrası Koç ailesi Bursa’ya taşınmıştır. Daha sonraki zamanlarda ise Oğuzhan Koç müzik eğitimi almak istemiştir. İlk olarak Ali Cengiz Korosu sınavına girerek kazanmıştır. Henüz 8 yaşlarında ise Devlet konservatuarında görev yapan hocalardan müzik eğitimi almıştır. Hocalardan aldığı müzik eğitimine ise 16 yaşına kadar devam etmiştir. Lise hayatını Gazi Anadolu Lisesinde sürdürmüş ve eğitimini tamamlamıştır. Lise hayatında da müzik ve tiyatro ile ilgilenirken Eser Yenenler ile tanışmıştır.

 

Oğuzhan Koç Kariyer Basamakları

Lise eğitiminden sonra Dokuz Eylül Üniversitesini kazanan Oğuzhan Koç bir yılsonunda okul hayatını sonlandırmıştır. 2005 yılında ise Eser Yenenler’in yanına İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’a geldiği yıllarda müzik grubu kurdu. Kurduğu müzik grubu ile bazı yerlerde sahne almıştır. 2007 yılında ise Beşiktaş Kültür Merkezine girmiştir. 2009 senesinde ise Neşeli Hayatlar adlı Yılmaz Erdoğan’ın filminde rol almıştır. Daha sonra ‘’Çok Güzel Hareketler Bunlar’’ adlı komedi programına girmiştir. Bu programda oyunculuk yapan Koç aynı zaman skeçlerde yazmıştır. Bazı skeçlerde müzikal yönüyle gönüllere taht kuran Koç şarkı bestelemiştir. Bestesi ise ‘’gül ki sevgilim’’ adlı şarkıdır. Oğuzhan bestelediği bu şarkıyı ise Ferhat Göçer’e verdi. Gülben Ergen de albümünde ‘’Giden Dünlerim Oldu’’ adlı şarkıyı Oğuzhan Koç’tan almıştır.

 

Oğuzhan Koç TV kariyeri

Oğuzhan Koç ‘’Çok Güzel Hareketler’’ adlı komedi programından sonra yeni bir programa başladı. Yine aynı programda çalıştığı arkadaşları ile 3+1 adlı bir TV programına başladılar. Ekip ise Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’dan oluşmaktaydı. Dikkatleri üzerine çeken gece şovu daha sonra başka bir kanal tarafından satın alındı. Acun Ilıcalı bu programı almasıyla program isim değiştirmiştir. ‘’3 Adam’’ ismini alan program biraz daha devam ederek programa ara vermişlerdir. Daha sonra bu programın ismin ilham aldılar ve 3 Adam yapım şirketini kurdular. Daha sonra ise Oğuzhan Koç ‘’ O ses Çocuklar’’ adlı programda jüri üyeliği yapmıştır. Burada diğer jüri olan Hadise ve Burak Kut ile tanışmıştır.

 

Filmleri

 Oğuzhan Koç müzik hayatı ve TV programlarının yanı sıra sinema filmlerinde de oynamıştır. Bunlardan ilk olarak 2009 yılında Neşeli Hayat sinema filminde oynamıştır. Bu filmde Timur rolünü üstlenmiştir. Daha sonra 2010 yılında ise Çok Filim Hareketler adlı filmde oynamıştır. 2015 ve 2016 yıllarında TV dizilerinde de rol almıştır. 2015 yılında Bana Baba Dedi adlı dizide Kaan rolünü oynamıştır. 2016 yılında ise 3 Adam Fazla Gurur Kalbe Vurur TV dizisinde rol almıştır. 2017 ve 2018 yıllarında ise Yol Arkadaşım Filmlerinde oynamıştır. 2017 yılında ‘’Yol Arkadaşım’’ adlı film sevilince 2018 yılında ‘’Yol Arkadaşım 2’’ filmi de çıkmıştır. Koç çıkan 2. filmde de rol almıştır.

 

Albümleri ve Ödülleri

Oğuzhan Koç kariyerinde müzik ve tiyatro gibi her iki alanda da var olmuştur. 2013 yılında ise ilk albümünü çıkarmıştır. 2013 yılında çıkardığı albümüne ise ‘’Ben Hala Rüyada’’ ismini vermiştir. Bu albümü ise hayranları tarafından oldukça beğenilmiştir. Koç 2011 yılında ise 17. Kral Müzik Ödülünü ve Çok Filim Hareketler Bunların müziğini yaparak En iyi film müziği ödülünü kazanmıştır.