Nesrin Kopuz Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Nesrin Kopuz’un asıl memleketi Rize’dir ve İstanbul da doğup yaşamını sürdürmüştür. 1991 yılında dünyaya gelen Nesrin Kopuz, ilkokul, ortaokul eğitimlerini Rize de başarı ile tamamlamıştır. İlkokuldaki okulunun adı Kurtuluş Eğitim Okulu olup, eğitimini disiplinli bir öğrenci olarak bitirmiştir. Lise eğitimini ise Rize Ticari Meslek Lisesinde okumuştur. Lise yıllarından sonra üniversite yaşamına atılmıştır. Üniversitede Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanıp, aynı zamanda kendisini geliştirmeye yönelik etkinliklerde yer almıştır. Bilgisayar programcılığı dışında farklı meslek dallarında da çalışarak tecrübe sahibi olmuştur. Mutlu ve pozitif bir insan olduğu gibi, bu enerjisini insanlara kolaylıkla yayabilen bir yapısı vardır.

 

Nesrin Kopuzun Çalışmaları 

Nesrin Kopuz üniversite öğrencisi olduğu yıllarda birçok yerde staj yapmıştır. Kendi bestelediği ve söylediği şarkılar sayesinde kısa sürede ün kazanmıştır. İş yerindeki çalışma arkadaşları seslendirdiği şarkılarından memnun kalmışlardır. Bu nedenle iş yerinde kaldığı süre zarfında arkadaşları kendisinin şarkı söylemesini istediğini belirtmiştir. Nesrin kopuz öğrencilik yıllarında kaliteli bir sesinin olduğunu fark ediyor. Artık bulunduğu her ortamda şarkı söylemeye başlamış ve deneyim sahibi olmuştur. Kendi yöresine ait olan Karadeniz türküleri, adeta yüreğine işlemiştir. Bu nedenle Karadeniz yöresine ait şarkıları seslendirmiştir. Tam anlamı ile Karadeniz insanı olan Nesrin, günümüzde Rize de kalmaktadır.

 

Nesrin Kopuz Nasıl Ünlü Oldu? 

Nesrin Kopuz amatör anlamda fotoğrafçılık işi ile de uğraşmıştır. Fakat talihsiz bir olay yaşayarak, kendisine yakın çalışma arkadaşını kanserden kaybetmiştir. Derin bir depresyon eşiğinden geçen Nesrin, zamanla yaşamına adapte olabilmiştir. Kanser olan arkadaşına şarkı söylemeye devam edeceğini söylemiş ve bunun sözünü vermiştir. Arkadaşını kaybetmeden önce ikisinin birlikte söyleyeceği şarkıları vardı. Nesrin Kopuz arkadaşının da sevdiği şarkıyı Türkiye televizyon kanalında canlı yayında söyleyeceğinin sözünü de vermiştir. Bu nedenle şarkı söyleme yarışmasına başvuru yapmıştır.

 

Nesrin Kopuz'un Star Olma Adımları 

Nesrin, arkadaşına vermiş olduğu sözü yerine getirmek için azimle çalışmış ve kısa sürede başarıyı yakalamıştır. Sahneye çıkmış ve birçok insan tarafından beğenilmiştir. Stüdyo tarafından da başarılı bulunduğu için bir sonraki aşamaya geçişi sağlanmıştır. Söylediği her şarkı zihinlerden kolay kolay çıkmamış ve dilden dile söylene gelmiştir. Yarışma sonunda gerçekleştirdiği performans sayesinde jüriyi etkilemeyi rahatlıkla başarmıştır. Bu durumda geleceğinin parlak olduğu ortaya çıkmaya başlamıştır. Yarışma süreci boyunca Nesrin Kopuz birçok yerden iş teklifleri almıştır. Yarışma bittikten sonra yoluna kaldığı yerden devam edeceğini söylemiş ve kendisini her daim geliştirmiştir.

 

Rize de Kültürel Şarkı Çalışmaları 

Nesrin kopuz kendi sesinin gücüne inanmış ve bu yolda ilerlemiştir. Kendi memleketinde de birçok şarkı bestelemiş ve bu şarkılara kültürünün özünü katmıştır. Öğrencilik yıllarında maddi durumu iyi olmadığı için konservatuar bölümünü okuyamamış ve bu durum içine dert olmuştur. Öğrencilik döneminde amatör bir şarkıcı olup, sesinin daha iyi bir seviyede olması için çalışmalar yapmıştır. Rize’de belirli günlerde kültürel etkinlikler gerçekleşmektedir.  Nesrin, bu kültürel etkinlikleri göz ardı etmemiş ve her birini olabildiğince değerlendirmiştir. Her birinde sahneye çıkarak kendi özgüvenini arttırmış ve sahneye çıkmayı deneyim haline getirmiştir.

 

Nesrin Kopuzun Albümleri Nelerdir?

Katıldığı yarışmada başarı elde eden Nesrin Kopuz, çok istediği albümünü çıkartmıştır. Bu sayede yıllardır istediği bir hayali gerçekleştirme fırsatı elde etmiştir. Şarkıları toplamda 10 adet albümden meydana geliyor. Sevdiğim, korkarım, Allah’ım al canımı, ağla yüreğim,dualarım,kalbim  şeklinde sıralanabilir. Güçlü sesi sayesinde her kesimden beğeni alan Nesrin kopuz, kendisini her daim iletmeye ve geliştirmeye ant  içmiştir. Günümüzde halen birçok canlı yayına katılım gösteriyor ve hayranlarının ekranlara kitlenmesini sağlıyor.