Küçük Onur Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Küçük Onur İstanbul 'da Temmuz 1982 yılında doğmuştur. Küçük Onur ünlü olduğu ilk zamanlar daha çocuk olduğu için, Küçük Onur adı ile piyasaya çıkmıştır fakat tam adı Onur Sarıkaya'dır. Küçük Onur maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. Bu sebeple çocuk yaşta çalışmaya ailesine destek olmaya başlamıştır. Bunu da şarkı söyleyerek, sahneye çıkarak, oyunculuk yaparak sağlamıştır. Küçük Onur; bu ünlü olma, para kazanıp ailesine destek olma çabalarının yanı sıra iyi bir çocuklukta yaşadığını söylemiştir. 

Küçük Onur ünlü olduğu dönemlerde sahne kültürü gazinoydu, oda bu gazino kültüründe yetişmiş ve farklı farklı gazino mekânlarında sanatını icra etmiştir. Küçük Onur çocuk yaşta sahip olduğu, şöhrete rağmen mütevazı kişiliğiyle, efendi tavırları ve duruşuyla da sevilmiş, ilgi görmüştür. Küçük Onur uzun zamandır ekranla uzak olsa da zaman zaman magazine konu olmaktadır. En son Ece Gökkaya ile nişanlandığı haberleri çıkmıştır. Bunun yanı sıra magazine gözaltına alındığı gibi haberleri de gündem olmuştur. 

 

Sanatçının Hayat Hikâyesi 

1990 yılının sonları ve 2000 li yılların başında popüler olan Küçük Onur’un bu popüler hayata başlaması Mahsun Kırmızıgül sayesinde olmuştur. Bir canlı yayın programı sayesinde Mahsun Kırmızıgül ile sahneye çıkan Küçük Onur bir anda herkes tarafından tanınmış, sevilmiş ve ilgi görmüştür. Bu dönemin meşhur çocuk şarkıcıları, çocuk oyuncuları arasında yerini almıştır 

Sesi o kadar etkilemiş ki dinleyicileri, her zaman halk tarafından dinlenmek istenmiş  bu sayede Küçük Onur sahne çalışmaları yapmıştır ve albümler çıkarmıştır. Sık sık televizyon programlarında boy göstermeye başlamıştır. 

Küçük Onur bu ünlü olma hayatına bir şarkı ile adım attı fakat daha sonra şarkıları ve sahne çalışmaları dışında oyunculuk alanında da seyirci karşısına çıkmış ve başarısını oyunculukta da halka göstermiştir. O dönemde hep izlenmek istenen bir yüz olmuştur. 

 

Sanatçının Müzik ve Oyunculuk Hayatı

Küçük Onur hem sesiyle, hem de oyunculukta ki rol yeteneği ile tabi ki başarılı bir çıkış yakalamıştır ama bütün bunları tek başına yapmamıştır. Piyasaya çıktığı dönemdeki sanatçıların Küçük Onur 'un tanınması ve yeteneğini ortaya çıkartmasın da emekleri çok fazladır. Bu sanatçılar; Küçük Onur'u zaman zaman programlarında ağırlamış, zaman zaman onunla şarkı söyleyerek şöhret kariyerinde yükselmesini sağlamışlardır. 

Küçük Onur ünlü olduğu senelerde büyük, küçük her yaşta insanı etkilemiş ve kendine hayran bırakmış, ciddi bir kitlesi olan çocuk sanatçımızdır. Küçük Onur ergenlik döneminde sesinde yaşadığı değişim nedeniyle daha sonra albüm çıkaramamıştır.  Küçük Onur'u günümüzde de tv ekranlarında hiç göremesek de, aldığı şan dersleri ile sesini geliştirip bazı mekânlarda verdiği sahnelerle sevenlerinin karşısına çıkmakta, şarkı söylemeye devam etmektedir.

 

Sanatçının Çalışmaları

2000 li yıllarda "Ah Gönlüm" isimli şarkıyı seslendirmiştir. Daha sonra 'Harika Çocuk Onur' adıyla "Ben Gardaşım" albümünü çıkarmıştır. Büyüdükten sonra "Kara Bu Sevda" isimli şarkısını çıkmaktadır. Küçük Onur oyunculukta 1997 yılında ilk dizi projesinde yer almıştır. Yayımlanan bu dizinin adı "Acı Günler" dir. 

Küçük Onur 1998 yılında iki projede bulunmuştur bunlardan biri, başrolünde Alişan'ın olduğu "Aynalı Tahir" dizisinde oynamasıdır, 1998 yılında yer aldığı bir diğer proje ise "Deniz Show" adıyla yayınlanan televizyon programında bulunması ve sunuculuk yapması olmuştur. 

Küçük Onur 2000 yılında da seyirci karşısına "Karete Can" dizisiyle çıkmıştır. Küçük Onur sesi, filmleri ve sunuculuğu dışında mizahta ve komedi projelerinde de başarılı olduğunu 2002 yılının en başarılı komedi filmlerinden biri olan"Reyting Hamdi" de rol alarak göstermiştir.