Keremcem Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Oyuncu ve şarkıcı Keremcem, 28 Aralık 1977 yılında Milâs’ta doğmuştur. Keremcem Dürük, Milas Sakarya ilkokulunda okumuştur. Daha sonra İzmir Özel Fatih koleji okuduktan sonra lise eğitimi için ise Muğla Turgut Reis lisesine devam etmiştir. Keremcem, lise yıllarında gitara merak sarmıştır. 1995 yılında liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Ege üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünü kazanmıştır.

2003 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra, 2004 yılında besteci Aykut Gürel ile çalışmaya başlamıştır. Genç sanatçı 2005 yılında ilk albümü olan “Eylül” isimli albümünü piyasaya çıkarmıştır. Bu albüm ile güzel bir çıkış yakalayan Keremcem, “pardesü” ve “aşk oyunu” gibi hit şarkılarıyla Altın Kelebek’te “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünü kazanmıştır. Ayrıca aynı sene, Popsav yarışmalarında da aynı ödülü almıştır. Böylelikle çok iyi bir çıkış yapan Keremcem, günümüzde de yaptığı albümlerle ve filmlerle başarısını devam ettiren bir sanatçıdır.

 

Keremcem 'in Albümleri

Keremcem, ilk albümü olan Eylül'ü 2005 yılında çıkarmıştır. Bu albümündeki parçalardan olan “pardesü” ve “aşk oyunu” gibi şarkıları büyük beğeni toplamış ve hit şarkılar arasına girmeyi başarmıştır. Keremcem, ikinci albümünü ise 2005 yılında piyasaya çıkarmıştır.

İkinci albümünün adı işe “Maia”dır. Daha sonra 2006 yılında ünlü tiyatrocu Haldun Dormen yönetimindeki “Broadway'den İstanbul’a” müzikalde yer almıştır. Aynı yıl “Aşk Bitti” albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümünde yer alan “aşk bitti” ve “aman aman” şarkıları hayranları tarafından çok beğenilmiş ve kısa süre içerisinde popüler olmuştur. Keremcem, 4. Albümü olan “Dokun” isimli albümünü 2009 yılında çıkarmıştır.

3D animasyon ile gerçek görüntülerin bir arada kullanılarak hazırlanan bir klip olan “hayallerin peşinde” isimli şarkısı en çok beğenilen şarkılardan birisi olmuştur. Bununla iyi bir çıkış yapan Keremcem, 170 konserlik bir turneye çıkarak albümünün tanıtımını yapmıştır.

 

Oynadığı Dizi Ve Filmler

Keremcem albümleri ile olduğu kadar oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çekmiş bir sanatçıdır. Keremcem, hem müzik ve albüm işleriyle uğraşırken bir yandan da TV sektöründe de yer almıştır. Keremcem ilk oyunculuk deneyimini, 2004 yılında “Aslı ile Kerem” filminde oynayarak başlamıştır.

Daha sonra “Aslı ile Kerem” filminden 1 yıl sonra ise 2005 yılında aşk oyunu adlı dizide yer almıştır. Aşk oyunu dizisinde Yasemin Ergene ile birlikte başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Aşk oyunu dizisi izleyici tarafından çok beğenilmiştir. Oynadığı dizilerde gösterdiği performansla Keremcem, birçok insan tarafından beğeni oranı yüksek sanatçılar arasına girmeyi başarmıştır. Daha sonra 2007 yılında “iki yabancı” adlı dizide oynamıştır.

Ayrıca Keremcem, 2007 yılında Avrupa Yakası'nda birkaç bölüm konuk oyuncu olarak oynamıştır. Keremcem'in oynadığı diğer televizyon dizileri “Elif”, “Keskin bıçak”, “Tövbeler Tövbesi”, “Merhaba Hayat”, “O Hayat Benim”, “İki Yalancı”, “Aşk Ve Mavi”,  “Kimse Bilmez” dizilerinde yer almıştır. Bunun yanı sıra Keremcem, birçok animasyon filminde seslendirme yapmıştır.

 

Keremcem’in Eşi ve Ailesi

Ünlü oyuncu besteci ve yorumcu Keremcem’in babasının ismi Cem Dürük, annesinin ismi Gülin Dürük ve ablasının ismi ise Beste Dürük' tür. Babası Cem Dürük'ün mesleği avukatlık, annesinin ise Resim Öğretmenliğidir. Annesi eşi Cem Bey’in ismini koymak istemiştir. Eşi Cem Bey ise Kerem ismini düşünmüştür. Bunun üzerine annesinin istediği Cem ismi ile babasının istediği Kerem ismi birleştirilerek Keremcem ismi konulmuştur. 2009 yılında Ordu’da askerliğini tamamlamıştır. Keremcem, 13 Kasım 2014 yılında oyuncu Seda Güven ile evlenmiştir. Paris’te evlenen çift evlendikten dokuz ay sonra boşanma kararı almıştır ve 2015 yılında boşanmıştırlar.