İntizar Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

İntizar 1974 yılında doğmuştur ve Tunceli nüfusuna kayıtlı olan bir sanatçıdır. Sanat geçmişi olmayan bir aileye mensup olan İntizar’ın babası askeriye emeklisi iken annesi ise ev hanımıdır.  Aile yönünden oldukça güçlü bağlara sahip olan İntizar’ın ailesi İzmir’de yaşamını sürdürür haldedir. Son derece bilgili, görgülü ve modern görüşe sahip aile bireyleri bulunan İntizar, her röportajında ailesine olan sevgisi ve bağımlılığını dile getirir.

 

Aile Yaşamı

İntizar küçük yaşlarından itibaren babasının mesleği nedeni ile sık ortam değiştirmek zorunda kalmıştır.  Bir dönemler Muğla’ya yerleşen aile yine babasının mesleği gereği daha sonra İzmir’e göçmek zorunda kalmıştır.  İzmir’de oldukça uzun yıllar yaşayan İntizar, burada hem çocukluğuna hem de gençliğine dair oldukça önemli anılara sahip olmuştur.

 

Müzik Sevgisi

İntizar küçük yaşlardan itibaren ses gücünün farkında olmuştur ve şarkı söylemeyi küçük yaşlardan itibaren çok sevmiştir. Çocuk yaşlarında mahallede oyun oynarken söylediği şarkılar zamanla mahallede kendisini meşhur etmiş ve mahalle büyüklerinin kendisini yanına çağırıp şarkı söylemesini istemelerine yol açmıştır.  Eğitim hayatı boyunca da her ortamda şarkıları başarı ile seslendiren İntizar zaman ilerledikçe yaşadığı çevrede birçok seven kazanmayı başarmıştır.

İntizar o dönemlere ait yaptığı röportajlarda İbrahim Bey diye birisinden bahseder. Çocukluğuna dair hatırladığı en önemli isimlerden biri olan İbrahim Bey mahallede İntizar’ı her gördüğünde yanına çağırmış ve ondan birçok farklı şarkıyı seslendirmesini istemiştir.

 

İzmir Müzik Yarışması Deneyimi

Müziğe olan ilgisini asla kaybetmeyen sanatçı İzmir’de o d önemlerde düzenlenen yarışmalara da katılma imkân bulmuştur. O dönemlerde İzmir’de oldukça ilgi gören ve ses getiren Türk Halk Müziği yarışmasına da katılarak burada iki farklı alanda birincilik elde etmiştir. Hem pop müzik alanında hem de Türk Sanat Müziği alanında söylediği şarkılar ile birincilik kazanan sanatçı o dönemlerde müziğe devam etme kararı vermiş ve kendini geliştirmek için birçok ses eğitimi almıştır.

 

Hayatının Dönüm Noktası

İntizar, katıldığı şarkı yarışmasının ardından çok zaman geçmeden İzmir’de konser vermeye gelen Sibel Can ile tanışma fırsatı bulmuştur.  O dönemlerde şehirde verilen konserlere katılan ve etkinliklerde yer alan İntizar, arkadaşlarının Sibel Can’a kendisinden bahsetmesi üzerine Sibel Can ile tanışmış ve hayatını değiştirme fırsatını elde etmiştir. Sibel Can İntizar ile kuliste konser öncesinde tanışma imkânı bulmuş ve sahneye çıkma şerefine nail olmuştur. Sahnede söylediği şarkı ile iddiasını ortaya koymuş ve müzik dünyasına ilk önemli adımını atmayı başarmıştır.

 

Müzik Dünyasındaki Hızlı İlerleyişi

İntizar’ın müzik dünyasında bu kadar hızlı ilerlemesinin bir sebebi de sahneye çıktığı Sibel Can konserinde birçok farklı sanatçının da kendisini dinlemiş olmasıdır. Ahmet Selçuk İlkan, Ferdi Tayfur gibi önemli isimler de bu konserde yer almıştır ve konserin hemen ardından İntizar ile irtibata geçmek istemiştir. İntizar ile çalışmak istediklerini belirten sanatçılar İntizar’a albüm teklifinde bulunarak sanat hayatında önemli bir başlangıç yapmasına vesile olmuşlardır.

 

İntizar Albümleri

İntizar, sanat yaşamı boyunca 6 albüm yapma fırsatı yakalamıştır. Albümlerinde dikkat çeken en büyük detay ise bütün albümlerinde birçok parçayı kendisinin bestelemiş olmasıdır.  İlk albümünü 1998 yılında Gelincik ismi ile piyasaya çıkartan sanatçı daha sonra Gece Nemi, Göçebe, Aldanırım, Ihlamurlar Altında, Ömrüm Senindir ve Aşk Yağmurları isimli albümlerini de piyasaya çıkarmıştır.

Günümüzde hala güçlü sesi ve unutulmayan şarkıları ile adından söz ettiren sanatçı sanat yaşamına devam etmektedir. Bazı organizasyonlarda er alan İntizar sevenleri ile buluşmaya devam etmektedir.