Hasan Yılmaz Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Aslen Kastamonulu olan Hasan Yılmaz 20 Kasım 1967 yılında Kastamonu da doğmuştur. Ailesi vefat eden sanatçının manevi babası olarak Bekir Başar  bilinmektedir. Sanatçı Kastamonulu olmasına rağmen Akara havasında şarkıları ile tanınmış ve sevilmiştir. Kastamonu da iş imkânı bulamayan 17 yaşına kadar Kastamonu’da olan sanatçı daha rahat yaşayabilmek için 1984 yılında İstanbul’a yerleşmeye karar vermiş ve göç etmiştir. Hasan Yılmaz zorluklarla mücadelesinin ardından müzik dünyasındaki yerini başarılı çalışmalarla almıştır.  

 

Hasan Yılmaz'ın Eğitim Hayatı

Hayata ufak yaşlarda atılan sanatçının eğitim ile ilgili pek ilgisine rastlanmamıştır. Hayatında birçok zorluklarla mücadele etmiş sanatçı üniversiteye gidememiş hayat mücadelesine girişmiştir. İki tane abisi olan Hasan Yılmaz 3 kardeştir.

 

Hasan Yılmaz İş Hayatı

17 yaşında tekstil atölyesine giren Hasan Yılmaz makastar yardımcı olarak işe başlamıştır. Çalışkan ve dürüst olan sanatçı kısa sürede sevilerek makastar şefi olarak çalışmaya devam etti. Bir yandan iş hayatına devam eden sanatçı geceleri ise İstanbul’da çeşitli mekânlarda şarkı söylemeye başladı. 20 yaşlarındayken 1986 yılında askere giden sanatçı askerden geldikten sonra kamyon şoförü olarak abileri ile çalışmaya başlamıştır. 1993 yılından sonra şehirlerarası kamyon şoförü olarak çalışan sanatçı ufak kaza yapıktan sonra şoförlüğü bırakmıştır. 

 

Hasan Yılmaz’ın Sanat Hayatı

Kamyon şoförlüğünü bırakan Hasan Yılmaz sanat hayatına Tarabya da bir arkadaşını dinlemeye gittiği sırada sahneye misafir olarak çıkan sanatçı müzik yapımcısının sesini beğenip kartını vermesi ile müzik hayatının ilk başlangıcını yapmış oldu. Yapımcıyı bir süre sonra ziyaret eden sanatçı 1998 yılında ilk albümü olan Acımasız yılları çıkarttı. Bir süre sonra müzik dünyasında tanınmış bir sanatçı olarak tanınmıştır.  

 

Hasan Yılmaz Albümleri

 Sevilen sanatçı Hasan Yılmaz'ın albümleri şunlardır; 1998 Acımasız Yıllar, 1998 Bu Kız Kalbimi Çaldı, Neredesin, Döktür Muazzez, Döncem Ben Sana, 2005 Salla sevilen albümleridir. Daha sonraları çıkardığı albümler ise şunlardır: 2006 Yalan mı, 2007 Ver Coşkuyu, Çak, İstanbul'un Babası, Neyin Kafasını Yaşıyorsun’dur.

 

Hasan Yılmaz- TV Programları

Salla isimli parçası ile 2005 yılında en fazla satılanlar listesinde yer almış ve Altın plak  ödülüne layık  görülmüştür. Birçok televizyon kanalında konuk olan sanatçı halk tarafından oldukça beğenilmiş ve sevilmiştir. Altın plak almaya hak kazanan Hasan Yılmaz  Salla isimli şarkısı ile gündemde olan şarkıcı Kanal 7 de Göster kendini adlı yarışmanın sunucusu olara görev almıştır.

Özel bir kanal  tarafından ekranlara gelen Buzda Dans adlı yarışmasa 12 yarışmacı içinde 4. olarak bitirdi. Magazinlerde sık sık ismi geçen sanatçı Flash TV de yer alan Hasan Yılmaz Eller Havaya adlı televizyon programı ile televizyon programcılığında da başarılı işlere imza atmıştır. Programlarda oldukça sempatik ve cana yakın tavırları ile kendini sevdiren şarkıcı programlarla beğeni kazanmış ve popüler olmuştur. Birçok sanatçı ile birlikte programda sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı Seda sayan Tuğba Ekinci gibi sanatçılar ile programlarda şarkılar söyleyerek halkın beğenisini kazanmıştır. Buzda Dans adlı yarışma programında Sema Çelebi ile tartışan Hasan Yılmaz Sema Çelebinin verdiği cevaplara karşılık onu ıstakoz yemeğe davet etmiş bu davet karşısında çok sinirlenen Sema Çelebi terbiyesizliğe gerek yok diye sanatçıya  çıkışmıştı. Olaylı ve çekişmeli geçen yarışmada Hasan Yılmaz 4. olarak yarışmayı tamamlamıştır. 

 

Hasan Yılmaz  Özel Hayatı

Sanatçı din ve ibadetle geçen yıllarının ardından 1998 yılında sanat hayatına atılmış her zaman üretici bir sanatçı olarak gündemdeki yerini korumuştur. 27 yıldır evli olan Hasan Yılmaz'ın 2 kızı bulunmaktadır. Şarkı sözleri de yazan Hasan Yıldırım Kastamonulu halk tarafından oldukça sevilen sayılan bir sanatçıdır.