Hande Ünsal Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Hande Ünsal 1991 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Türk pop şarkılarına her zaman ilgisi olduğu için kendisini bu dalda geliştirmiştir. Lise yıllarını başarılı bir şekilde tamamlayan sanatçı, üniversite yaşamında "Türk Musikisi" bölümünü seçmiştir. Müziğe karşı çocukluk yıllarından beri hep bir ilgisi olmuştur. Bu nedenle lisans bölümünü bitirmenin kendisi için yeterli olmadığını düşünmüştür. Bunun üzerine İstanbul da devlet konservatuarında bulunmuş ve yüksek lisans yapmıştır. Sanatçı okul yıllarındayken Kaan Canbağ ile tanışmış ve sevgililik hayatını yaşamıştır. İlerleyen yıllarda Kaan Canbağ Hande Ünsal'a evlilik teklifinde bulunmuştur. Hande Ünsal kendisine yöneltilen evlilik teklifini ret etmemiş ve kabul etmiştir.1990 yılında Kaan Canbağ ile dünya evine girmişlerdir.

 

Hande Ünsal'ın Evlilik Hayatı Nasıl Olmuştur?

1990 yılında evlenen Niran Ünsal, evliliğinden bir tane çocuk sahibi olmuştur. Niran Ünsal evliliklerinden doğan çocuğudur. Aynı zamanda da Nida Ünsal'ın yeğeni olmaktadır. Hande Ünsal İstanbul Haliç Üniversitesi bölümünde konservatuar çalışmalarına dâhil olmuştur. Gelişmenin ve değişimin farkında olduğu için alanında uzman hocalarından şan dersleri almıştır. Çeşitli bar ve kulüplerde solistlik yapmış ve şarkı söylemiştir. Her daim belirli kitle tarafından sevilmiş ve takip edilmiştir. 2011 yılında çıkardığı single sayesinde halk tarafından seviliyor ve gönüllerde taht kuruyor. "Kumar" isimli olan şarkısı sayesinde müzik dünyasına adeta ilk adımını atmıştır. Günümüzde kendisine ait birçok şarkısı ve albümü bulunuyor. 

 

Hande Ünsal 'ın Halk Tarafından Tanınması 

Hande Ünsal'ı  Aydın Kurtoğlu'nun "Köle" isimli şarkısında kadın vokal olarak yer almıştır. Halk her zaman Hande Ünsal'ı vokalliği ile hatırlamıştır. Kısa süre zarfında ismini geniş bir kitleye duyurmayı başarmıştır. Üniveriste yıllarında bir araya geldiği arkadaşları ile belirli günlerde müzik çalışmaları yapmıştır. Bu nedenle her daim sesi geliştirmenin önemini fark etmiştir. 1990 yılında yapmış olduğu evliliği kısa bir süre sonra bitmiştir. İkinci evliliğini ise 2013 yılına geldiği zaman "Serkan Balkan" ile hayatını birleştirmiştir. 2018 yılında ise tekrardan bir boşanma durumu ile karşı karşıya kalmıştır. Kendisi ile yapılan röportajlardan alınan bilgiler sayesinde Hande  Ünsal ile sevgilik hayatına devam ettiği bildirilmiştir.

 

Hande Ünsal'ın Yaptığı Müzik Çalışmaları 

Hande Ünsal arkadaşları ile yaptığı müzik çalışmaları sayesinde sesinin gelişimini sağlamıştır. Bulunduğu illerde düzenlenen müzik yarışmalarına katılmış ve birçoğundan birinci olarak ayrılmıştır. Birçok radyo ve televizyon programlarına katılmış, halk ile iç içe olmuştur. Beyaz Tv 'de yayınlanan " Söylemezsem Olmaz" adındaki kanalda sunuculuk görevini üstlenmiştir. Hande Ünsal'ın annesi Niran Ünsal olarak biliniyor. Hande Ünsal her zaman annesinden farklı bir birey olduğunu ifade etmiştir. İzmir Trt Çocuk Korosunda yer alan Ünsal, çocukları her daim seçmiştir. Gençlik ve ileri korolarda yer alıp İzmir radyosunda devamlılığını sağlamıştır.  Sesinin tonuna güvenen sanatçı, Türk Pop Müziği ve benzeri çalışmalara katılım göstermiştir.

 

Hande Ünsal'ın Albümleri Nelerdir?

Hande Ünsal'ın kendisine ait sözleri ve şarkıları vardır. 2016 yılında ortaya çıkan "İki Çift Laf" hayatında bir dönüm noktası olmuştur. Koro çalışmalarını yürüttüğü dönemlerde ortaya çıkan şarkısı birçok kişi tarafından hızlı bir şekilde tanınmıştır. 2016 yılında " Başka" isimli şarkısı halkın gözünde yükselmesini sağlamıştır. 2017 yılında 32 adet Türkçe pop şarkı söylemiştir. 2019 yılına geldiğinde artık tüm halk kitlesi tarafından tanınır hale gelmiştir. Bu durum zaman zaman şarkı bestelerken Hande Ünsal açısından daha iyisini yapabilme psikolojisine dönüşmüştür.2020 yılına geldiğinde ise "İyi Misin" isimli albümünü çıkarmıştır. Hande Ünsal şuan 29 yaşında olup, yeni single'ler için çalışıyor.