Hakan Peker Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Pop müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Hakan Peker 5 Şubat 1961 yılında İstanbul'un Bakırköy içerisinde doğmuştur. Dans tutkusu olan Hakan Peker kendi gibi müzisyen olan Zafer Peker abisi ve iki kız kardeşi bulunmaktadır. 1981 yılında katıldığı bir dans yarışmasında 1. olan Hakan Peker aynı zamanda şarkıcı Seyyal Taner'inde dansçılığını yapmıştır. Türk popuna ayrı bir hava katan sanatçı Kral TV müzik ödüllerinden de oldukça ödül almış bir sanatçıdır. Uzun zamandır pop müziği ile ilgili çalışmalar yapan şarkıcı daha sonra Türk Sanat Müziğinden de şarkılar söyleyerek yeni hayran kitlesini genişletmiştir.  

 

Hakan Peker Şarkıları

Sanatçının Bir Efsane adlı şarkısı 1989 yılında çıkarmış olduğu albümüdür. Daha sonra 1990 yılında Camdan Cama adlı şarkısı ile çıkış yapan şarkıcı beklediği başarıyı bu albümde     yakalamıştır. Abisi ile birlikte 1992 yılında Peker müzik şirketini kurarak Amma Velâkin       ve Hey Corç albümlerini çıkartmıştır. Kurduğu şirketle piyasaya yeni sanatçıları kazandıran Hakan Peker Zafer Peker, Burak Kut, Erhan Güleryüz, Özlem Tekin, Ali Güven, Erhan Güleryüz gibi sanatçılarda müzik dünyasına kazandırmıştır.   

                                                                                    

Hakan Peker Hayatı

Profesyonel çalışmalara Deniz Er kanat ve Seyyal Taner'in dansçısı olarak başlayan sanatçı Dans tutkusu olan bir sanatçıdır. Çeşitli programlarda ve TRT’nin çeşitli eğlence programlarında yerini almıştır. Sanatçı Hakan Peker 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarından beri tam bir dans tutkunuydu. Gençliği, Discolarda geçti. Şarkıcı olarak adını duyurmaya çalışan Hakan Peker sanat müziği ve halk müziğini ne kadar severek dinlese de tarzına pop daha uygundu ve pop şarkıcı olarak yoluna devam etti.

 

Hakan Peker Müzik Şirketi

Birçok sanatçının piyasaya çıkmasına vesile olan sanatçı abisi ile   birlikte kurduğu    müzik şirketi Peker müzik tarafından müzik dünyasına çok sayıda ismi kazandırmıştır Ali Güven Özlem Tekin Burak Kut gibi sanatçıları müzik dünyasına kazandırarak isimlerini duyurmuştur. 

Klip yönetmenliğini de    üstlendiği 1995 yılı albümü şarkısı olan Ateşini Yolla Bana albümü ile de müzik dünyasında beğenildi. Dünden bugüne albümünü 1998 yılında çıkaran sanatçı çıkardığı hit parçalardan oluşan albümü ile beğenilmiş ve Bir Efsane şarkısı bir kez daha bu albümle hit şarkılar arasına girmeyi başarmıştır. 

2000 yılında çıkardığı albüm İlla’kinin çıkış parçası Karam ile müzik dünyasında zirveye çıkan sanatçı daha sonra 2000 yılında sevdiği sanat müziklerinden oluşan bir albüm çıkarttı. Canım istedi albümünün ardından 2003 yılında Aşk Bana Lazım albümünden sonra 2004 taş gibi adlı singıl albümünü çıkartmıştır.

Daha sonra 2004 yılında Yak Beni ve 2006 yılında Gece Gözlüm adlı çalışmalarıyla müzikteki yolculuğunu devam ettirmiştir. Toplam 17 tane albüm yayınlayan sanatçı yıllar boyu POPSAV  başkanlığını başarılı bir şekilde yürütmüştür. Şarkılarını kendi besteleyen sanatçı üniversite öğrencisi olan 22 yaşındaki Sinem Meriç ile evlenme hazırlığı yaparken genç kızın intiharı ile derinden sarsıldı.

 

Dans Yarışmalarında Gösterdiği Başarı

Dansı çok seven şarkıcı 2011 yılında sunuculuğunu Cem Ceminay ve Burcu Esmersoy'un üstlendiği program Yok Böyle Dans   yarışmasına katıldı. Bu yarışmada birçok ünlü ile yarışan sanatçıya Alp Kırşan, Özlem Yıldız, Aşkın Nur Yengi, Almeda, Şenol İpek, İvana Sert, İlhan Mansız, Nez gibi ünlüleri karşısına rakip almıştır.

Acun Ilıcalı, Azra Akın, Tan Sağtürk, Sait Sökmen gibi ünlüler jüri üyeleri arasında yerini aldı. Dansı ve şarkıları ile sevilen Hakan Peker müzik kariyerinde başarılı çalışmalarla müzik piyasasında uzun yıllar ayakta kalmayı başarmıştır. Abisinin de şarkıcı olduğu sanatçı piyasa da oldukça beğenilmiş şarkıları ile müzik dünyasında bir hayli adlarından   söz ettirmeyi başarmışlardır. 2012 yılında    Arzu Öztoprak ile hayatını birleştiren sanatçının Burak adında bir oğlu bulunmaktadır. Kendi bestelerini yaparak   ve kendi şirketinden şarkılarını piyasaya çıkartarak hayranlarına güzel şarkılarını dinlettirmeye devam etmektedir.