Hakan Altun Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Fantezi müziğin en popüler seslerinden bir tanesi tartışmasız Hakan Altun’dur. Hakan Altun yapmış olduğu şarkıları  dillerden dillere söylenen oldukça başarılı bir sanatçıdır. Ayrıca sergilemiş olduğu Efendi tavırları ve halka karşı sevecen halleri ile de sevenlerinin kalbine taht kurmuştur. Sanatçının sakin tavırları ve sesindeki naiflik dinleyenlerin ilgi odağında olmasına sebep olmuştur. Hakan Altun sevecen, güler yüzlü, başarılı bir sanatçıdır. Türk halkı yapmış olduğu şarkıların her birini yıllarca dillerden düşürmeden söylemeyi oldukça fazla sevmiştir. Sanatçının sanat yaşamı kadar aile yaşamındaki sakinliği de sevenlerinin dikkatinden kaçmamıştır.

 


Hakan Altun Geçmişi 


Hakan Altun Meral Altun ve Hasan Altun’un oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Hakan Altun’un babası eski futbolcu Arap Hasan olarak bilinen bir kimsedir. Sanatçının bir de Seda adında kız kardeşi bulunmaktadır. Aslen Siirtli olan sanatçı 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Sanatçının üniversite hayatı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk musikisi Devlet Konservatuarı olarak başlamıştır. Daha sonrasında sosyal bilimler alanında Master yapan sanatçı bir süre sonra sanat hayatında farklı bir dala yönelmiştir. 1992-1993 yıllarında Hakan Altun Türk devlet müziği topluluğunda ud çalarak sanat hayatına devam etmiştir. Bir süre sonra bu görevinden istifa eden sanatçı 1998 yılında Hakan adlı albümünü çıkararak başarılı birçok işe imza atmıştır. Sanatçının ilk şarkısı Hani Bekleyecektin günümüzde de oldukça fazla dinlenen başarılı bir şarkıdır.

 


Sanatçının Albümleri 


Hakan Altun’un 2000 yılındaki diğer albümü ise Ağlamak Yok Yüreğim’dir. Bu şarkısı da pek çok kişi tarafından yıllarca dinlenmeye devam etmiştir. Aynı albüm içerisinde bulunan Her Sevda Bir Ölümmüş adlı şarkısı da Şebnem Schaefer ile düet yaparak dinleyicilerin beğenisine sunmuştur. Sanatçının 3. albümü 2002 yılında Nefesimsin’ adıyla piyasaya çıkmıştır. Buradaki çıkış şarkısı ise Teklif Ediyorum olmuştur. Sanatçının bu şarkısı da dinleyenlerin yıllarca dilinden düşmeyen başarılı bir şarkı olmuştur. Hakan Altun ud, cümbüş, klavye gibi pek çok farklı müzik aletini de çalarak başarısını göstermektedir. Daha sonraki yıllarda farklı albümlerini piyasaya süren sanatçı kendisini dinleyen kesiminin hala sevilen bir sanatçısı olarak sanat yaşamına emin adımlarla devam etmektedir.

 


Hakan Altun Özel Hayatı


Hakan Altun’un sanat hayatında izlemiş olduğu başarı özel hayatında da aynı şekilde olmamıştır. Sanatçının en büyük hayali evlenip baba olmak olsa da daha herhangi bir evlilik yapmamıştır. Hakan Altun’un Seray Sever ve Ebru Gündeş ile hareketli birliktelikleri olmuştur. Ebru Gündeş ve Seray Sever için dönemlerde farklı şarkılar yazmış olan sanatçı bu birlikteliklerini nikâh masasına taşıyamamıştır. Hakan Altun 2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirmiştir. Sanatçı bu ameliyattan sonra hayata farklı bir bakış açısının geliştiğini ifade etmektedir. Bir süreliğine sanat hayatına bu ameliyat sebebiyle Ara veren sanatçı dönüşünde de muhteşem şarkıları ile kaldığı yerden devam etmiştir.

 


Hakan Altun Şuan Neler Yapıyor?


Hakan Altun günümüzde de farklı konserler düzenleyerek ve etkinliklere katılarak Dillere pelesenk olmuş şarkılarını seslendirmektedir. Dinleyici kitlelerine sürekli olarak hayat ile ilgili bazı nasihatler veren sanatçı en büyük hayalinin baba olmak olduğunu da ifade etmekten kaçınmamaktadır. Günümüzde çıkarmış olduğu albümleri ve şarkıları ile daha hala pek çok dinleyicinin beğenisini kazanan sanatçı televizyon programlarına katılarak da zaman zaman kendisinden söz ettirmeye devam etmektedir. Sanatçının sosyal medya hesapları ve diğer iletişim bilgileri hayranları ile kurmuş olduğu muhabbetin açık göstergeleridir. Hakan Altun başarılı sanatçı kimliği ile  efendiliği ile de pek çok gönle taht kurmuş bir sanatçıdır. Şarkılarının güzelliği kadar hayatında sürdürmüş olduğu kaliteli çizgisi ile de sevenlerinin beğenisini kazanan bir sanatçıdır.