Güven Yüreyi Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

1991 yılında İstanbul'da dünyaya gelen sanatçı 26 yaşındadır. Çocukluk yıllarından itibaren müziğe karşı bir ilgisi olmuştur. Müziğin ses ve notalarına yönelik olan farkındalığı 13 yaşındayken ortaya çıkmaya başlamıştır. Ortaokul yıllarından sonra müzik dünyası sanatçı için, farklı boyutları temsil etmiştir. Şarkı dinlemek ve yeri geldiği zaman söylemek sanatçı adına önem arz etmiştir. Şarkılarını genellikle enstrüman yardımı ile seslendirmeyi tercih etmiştir. Acun Ilıcalı tarafından sunulan "O Ses Türkiye " yarışmasına katılım göstermiştir. Yarışma sayesinde halk tarafından tanınabilme fırsatını elde etmiştir. Yarışmaya " Sen Sevdalı Ben Belalı" parçası ile katılmış ve beklenen bir performans sergilemiştir. Şarkı Selami Şahin'e ait olup Güven Yüreği yorumlamayı başarmıştır.

 

Güven Yüreyi'nin Sanat Camiasındaki Rolü 

O Ses Türkiye yarışmasında jürilerden Ebru Gündeş tarafından seçilmiştir. Güven Yüreyi'nin Ebru Gündeş ile yaptığı düet seyirci tarafından beğenilenler arasında yer alıyor. İlk single çalışması "Sen Maşallah" isimli şarkısı olmuştur. Şarkı sevilen yaz parçaları arasında yer almayı başarmıştır. Özellikle müzik listesinde önde gelen isimler ile yarışıp en çok tıklananlar arasında yer alıyor. Sözü ve müziği Asil Gök ve Derya Uluğ’a aittir. Osman Çetin ve Asil Gök tarafından şarkı imzalanmıştır. Sanatçı Derya Uluğ ve Güven Yüreyi şarkıyı seslendiren ikili olmuştur. Şarkı Kıbrıs'ın Karpaz yarımadası sınırları içerisinde Bedran Güzelin yönetmenliği ile çekilmiştir. Video klibinde Güven Yüreyi'ye eşlik etmişlerdir.

 

Güven Yüreyi Kendisini Nasıl Geliştirmiştir?

Asıl memleketi Aydın olan Güven Yüreyi, Kuşadası ilçesinde yaşamını sürdürmüştür. Şarkı çalışmalarına İzmir'de başlayıp kalanını İstanbul'da devam ettirmiştir. Sanatçının ailesi müzik ile ilgilendiği için Güven Yüreyi şarkı söylemeyi ayrıca sevmektedir. Lise ve üniversite yıllarında kendisini geliştirmek için konservatuar bölümüne kayıt olmuştur. Ses tonunun ve ses perdelerinin gelişmesi adına hocalarından eğitimler almıştır. Maddi açıdan zorluklar yaşamış hem çalışmış hem de ses çalışmalarına aralıksız katılmıştır. Gece kulüpleri, pavyonlar, düğün salonları, restaurantlar gibi benzer yerlerde şarkılar söylemiştir. Pop türünün dışında slow, arabeks ve fantezi türlerinde de şarkıları seslendirmiştir. Bekâr olan sanatçı, yaşamını şarkılarına adayarak geçirmektedir. Müziğin aşkla eşit olduğunu düşünmektedir.

 

Güven Yüreyi Nasıl Ünlü Olmuştur?

O Ses Türkiye yarışmasında sonra tanınan Güven Yüreği kısa zamanda çok dinlenenler arasında yer almıştır. Başarısının sırrını merak edenler hakkında sıklık ile araştırmalar yapmıştır. Güven Yüreyi’nin başarısı genetik aynı zamanda da çevresel etkenlerden gelmektedir. Elde ettiği birçok başarı sayesinde tanınır bir hal almıştır. 17 yaşından itibaren kendi ihtiyaçlarını ve geçimini kendisinin sağladığı bilinmektedir. Müzikten elde edilen kazançlar sayesinde ailesine de yardımcı olmuştur. Geleceğine yönelik yatırım yapan sanatçı, birçok projeye katılım göstermiştir. Boyu 1.85 olup kilosu da 86'dır. Güven Yüreyi katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında ilerleyen bölümlerde elenmiştir. Kendisine ait Maşallah şarkısı Tarkan'ın şarkısını dahi geçmiştir.

 

Güven Yüreyi'nin Başarı Öyküleri 

Seslendirdiği şarkıları gerekli bilgisi çerçevesinde bestelemiştir. Şarkıları söylemek için söylemediğini belirtmiş ve her daim bilgisine güvenmiştir. O Ses Türkiye yarışmasında Murat Bozun takımında yer almıştır. Güven Yüreyi'nin kendi ailesinin dışında arkadaşlarının da ailesi müzik ile ilgileniyorlardı. Arabeks tarzı şarkılar söylemek kendisinde daha derin duygular meydana getiriyor. 2020 yılına ait olan " Aldanmam" şarkısı ile gündeme oturmuştur. Aldanmam şarkısını dinleyenler geçmişine dair iz bulabilir. Şarkının gerek sözleri gerekse ve müzikleri Fikret Dedeoğlu’na aittir. Şarkının genel düzenlemesinde Metehan Köseoğlu’nun imzası bulunmaktadır. Şarkının klip çekimi Ümraniye platolarında gerçekleştirilmiştir. Çekimleri ise yaklaşık olarak toplamda 17 saat sürmüştür. Yönetmenliği işinde başarılı Ramazan Aslankaya üstlenmiştir.