Gülşen Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Gülşen’in soy ismi Bayraktar ama sadece sahne ismiyle yani Gülşen olarak biliniyor. Gülşen 29 Mayıs 1976 yılında İstanbul Çapa’ da dünyaya gelmiştir. Gülşen’in babası Arslan Bayraktar makine mühendisiydi annesi Nimet Bayraklar ise ev kadınıydı. Gülşen’in bir ablası birde ağabeyi vardı. Gülşen’in ailesi aslen Orduludur. Daha sonra bazı sebeplerden dolayı İstanbul’a taşınmışlardır.  Gülşen çocukluğundan itibaren gençliğini hep Çapa da geçirmiştir. Sanat yaşamında pop müzik dalında ilerlemeyi seçen Gülşen, son derece başarılı sanatçılar arasında yer aldı.

 

Gülşen’in Müziğe İlgisi

Gülşen 5 ve 6 yaş aralarında müziğe ilgisi başlamıştı ve yeteneğini keşfetmişlerdir. Gülşen’ in ilk bestesini yaptığında daha 16 yaşındaydı. Gülşen Şehremini lisesini bitirince müzik okumaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi olan Türk Müziği Bölümüne girdi. Hem üniversite hem çeşitli kulüp ve barlarda sahneye çıkarak şarkı söylemeye başlamıştır. Fakat hem üniversiteyi hem de sahneye çıkmayı ikisini birde yürütememişti bu yüzden okulu birinci yılından sonra bıraktı. Yani üniversiteyi sadece 2 yıl okumuştur.

Gülşen liseye giderken Uzak Doğu dövüş sporları baya ilgisini çekmiştir. Bu merakı sayesinde karateye yazıldı ve eğitimi almaya başladı. Ve karate kara kuşak sahibi olmuştu 17 yaşındayken arkadaşı ile sokakta sözlü tacize maruz kaldığı için günlük hayatında karateyi kullanmaya başlamıştır. Gülşen daha önceleri 2 evlilik yapmıştır. İlk evliliği ünlü gece kulüplerinin işletmecisi olan Murat Varol ile evlenmişti ve daha sonra ayrılmıştır. İkinci evliliği ise iç mimar olan Fahrettin Aykut ile gerçekleşmiştir. Gülşen bir akşam sahne almıştır. Ve o gün Serap ve Özkan tarafından beğenilmişti Gülşen’ e albüm teklif etmişlerdi. Bu sebeple müzik hayatı başlamıştır. 

 

1996 ve 2015 Yılları Arası Albümleri

Gülşen’in ilk albümü 1996 yılında çıkan Be Adam albümüydü ve iyi bir çıkış yakalamıştı. Bu albümle beraber Gel ÇaremSaz  Caz   ve Son Sözümle birlikte 4 video klip yayınlandı. İkinci albümü ise 1999 yılında Erkeksen albümü yayınlandı. 2001 yılında ise Şimdiyi de albümü çıkarmıştır ve ihanet adlı parçaya video çekilmiştir. Sanatçının müziğinin en önemli hitlerden biri olan 2004 yılında  Of Of albümü piyasaya sürülmüştür. Bu hit şarkıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV video Müzik ödülünü kazanmıştı. Of Of albümün bestecisi Nazan Öncel’dir.

 

En İyi Albümleri Hangileridir?

2006 yılında ise beşinci albümü olan Yurtta Aşk Cihanda Aşk olarak piyasaya sürmüştür. Ve bu albümde diğer albümler gibi Erol Köse production tarafında çıkmıştır. Gülşen bu albümle 3 numaraya kadar yükselmişti ve bu albüm sayesinde Müyap Müzik Ödülleri’nden ödül almıştır. Bir diğer albümü ise 2007 yılında Kara Böcükler albümü piyasaya sürülmüştür. Bu albüm listelerde pek başarı gösterememiştir. Ama ikinci videosu olan E bilemem Artık müzik kanallarında Top 20 listesinden 1. sıraya çıkmayı başarmıştı. Hem bu albüm Avrupa listesinde 92. sıraya ulaşmayı başarmıştır.

2008 yılında çıkan albüm Yapamazsan Yok piyasaya sürülmüş ve listelerde 3 numaraya yükselmişti. 2009’ da ise Ozan Çolakoğlu ile çıkardığı albüm ise Bi' An Gel piyasaya çıkmasıyla uzun süre listelerde 1 numarada kalmıştı. Gülşen Ezberbozan adlı albümünü 2010 yılında çıkarmıştı ve şarkı büyük ilgi görmüştü. İstanbul eğitim projesi için Gülşen 2011 yılında En Parlak Yıldız adlı şarkı yazıp  seslendirmiştir.2013 yılında Beni Durdursan  adlı albüm çıkararak başarısını sürdürmüştür. 2015’te ise Bangır Bangır albümünü çıkarmıştı ve bu albüm Türkiye’de en çok satılan ikinci albümdür.