Gökhan Tepe Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Gökhan Tepe Türkiye’nin hem beste yapan hem söz yazarı olan hem de başarılı şarkıcılarından bir tanesidir. Ayrıca sanatçının oyunculuk geçmişindeki başarıları da oldukça fazladır. Gökhan Tepe 8 Şubat 1978’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanatçı ilkokulu’nu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda okumuştur.

İlkokulda okuduğu dönemlerde müziğe olan ilgisi fark edilmiştir. Bu ailesinin yanı sıra güzel bir yeteneği olduğunu fark eden sanatçı 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk musikisi devlet konservatuarını kazanarak burada üniversite okumaya başlamıştır. İlk olarak 1996 yılında “çöz beni” adlı albümünü çıkarmıştır. Sanatçının bu albümün prodüktörü İskender Ulus’tur.

Sanatçının daha sonraki çıkarmış olduğu albüm ise  1999 yılındaki “Can özüm” albümüdür. Bu albüm Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu katkıları ile çıkarılmış bir albümdür. Sanatçı bu albümde “sevmeler yasak bana” adlı şarkısına klip de çekmiştir. 


Sanat Yaşamındaki İlerleyişi

Gökhan Tepe ilk çıkardığı albümleri gibi 2002 yılında da “Belki hüzün belki de aşk” adlı albümünü çıkararak müzik dünyasına altüst etmiştir. Burada bulunan “annem “ve “Tanrım affeder mi “şarkılarına klip çeken sanatçının bu klipleri de birçok kişi tarafından izlenerek listelerde en başı sırayı almıştır.

Sanatçının 2002 yılında çıkarmış olduğu bu albümde birçok şarkının söz ve bestesi kendisine aittir. Gökhan Tepe bu albümden sonra 4 yıl sanat hayatına ara vermiştir. 2005 yılında ise “yürü Yüreğim” adlı albümü ile sıkı bir dönüş yapan Gökhan Tepe dinleyici kitlesini peşinden sürüklemeye devam etmiştir. Sanatçının Yürü yüreğim, İnsanoğlu, gel aşkım adlı parçalarına bu albümde klip çektiği de bilinmektedir.

Gökhan Tepe Sadece kendisi için değil birçok sanatçı içinde söz ve bestesi kendine ait olan şarkıları vermiştir. Ebru Gündeş'in “Beyaz” adlı şarkısı Gökhan Tepe ye aittir. Gündeş Bu şarkıyı seslendirdiği dönemde üst sıralardan hiçbir zaman düşmemiştir. Günümüzde de hala Beyaz şarkısı birçok müziksever tarafından severek dinlenmektedir.


Gökhan Tepe Oyunculuk Kariyeri

Gökhan Tepe müziğe olan ilgisi ve yeteneğinin yanı sıra oyunculuğa olan yeteneği de bulunan bir sanatçıdır. İlk olarak Show TV’de yayınlanan “maçolar” adlı dizisinde Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile oynamıştır. Sanatçının ilk rolü olan bu dizide oldukça başarılı olduğu görülmüştür. Daha sonrasında Kanal D’de “Elveda Derken” adlı dizide oldukça ses getiren bir dizi olarak yayınlanmıştır. Burada Ece Uslu ve Burcu Kara ile başrolde olan Gökhan Tepe oyunculukta da kendisini kanıtlamıştır.

 

Gökhan Tepe Müzik Kariyerinin Zirvesi

Gökhan Tepe 2008 yılında “Vur “isimli albümünü piyasaya sürerek müzik piyasalarında oldukça ses getirmiştir. Bu albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürmüştür. Bu albümde geçen “Çok Özlüyorum Seni” şarkısı da dinleyiciler tarafından oldukça sevilmiştir. Gökhan Tepe 2011 yılında “Aşk sahnede” şarkısını piyasaya çıkararak kırmızı halı, yalan olur ve söz şarkılarına klip çekerek müzik piyasalarında fırtına gibi esmiştir. Daha sonrasında sanatçının hala dillerden düşmeyen” Adı Aşk Olsun” ve” Veda Makamı” isimli şarkıları 2012 yılında çıkardığı albümünde  yer almıştır.  Sanatçının bu şarkıları diğer şarkıları arasında öne çıkarak pek çok dinleyici tarafından sevilerek hala dinlenmektedir. 2012 yılında çıkarmış olduğu “kendim gibi” albümünde de  Ebru Gündeş’in daha önce seslendirmiş olduğu Beyaz şarkısını kendisi  seslendirerek sevenleri ile buluşmuştur.


Özel Hayatı

Gökhan Tepe müzik hayatına ara vermeden 2014 yılında çıkardığı bir albüm ve 2015 yılında sevgililere özel “Sonsuza Kadar” adlı şarkısıyla sürekli olarak beste ve şarkı üretme konusundaki başarısını kanıtlamıştır. Gökhan Tepe 21 Ağustos 2016 tarihinde hayatını Aylin Özer ile birleştirmiştir. Hala mutlu bir evliliği olan Gökhan Tepe hem özel hayatındaki seviyeli yaşantısı hem de müzik hayatındaki başarısı ile örnek gösterilecek ünlülerden bir tanesidir.