Gökhan Özen Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Gerçek adı Ahmet Gökhan Özen'dir. 29 Kasım 1979'da Ankara'da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Beşikdüzülüdür. Henüz küçük bir çocukken Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu sınavlarında üstün başarı sergileyerek müzik eğitimine buradaki koroda başlamıştır. Dünya üzerinde klasikler arasına girmiş opera parçalarını 3 sene süresince çok defa koro ile birlikte sahnede söylemiştir. 

 

Gökhan Özen Kariyer Hayatı

2000'de Özelsin adlı ilk albümünü piyasaya sürdü ve yalnızca 1 video klip Üşüyorum' la uzun seneler boyu satışı sürdü ve triajı yarım milyon satış sayısına ulaştı. Bu albüm içinde, günümüzde hala dinlenilen Dayanamam, Yüreğinden Uzaklarda ve Özel Kız gibi parçaları bulundurmaktadır. Sonrasında 2001 senesinde, çoğu beste ve aranjelerin kendisine ait olduğu Duman Gözlüm albümüyle Aramazsan Arama, Tabir- i Caizse, Dön Çarem gibi hitler çıkarmıştır. 2001' de sanatçının şöhreti ülke sınırlarını bile geçtiğinde daha 20 yaşında idi. 2002'de ise bu albümündeki parçaların remixlerinden oluşan Duman Gözlüm remix albüm yayımlanmıştır.

2003'te çıkarttığı, içinde Her Şeyde Biraz Sen Varsın, Aman Boşver gibi parçalarının bulunduğu Civciv isimli albümüyle satış rekorları kırmıştır. Albümün çıktığı gün itibari ile 3 günde 300 bin satış sayısına ulaşmayı başarmıştır. Müyap' ın Diamond ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca bu albümdeki 12 parçanın da söz ve müziği kendisine aittir. 2004'te piyasaya sürdüğü Sana Yine Muhtacım ve Dayanamam parçalarının da yeni versiyonlarının bulunduğu yeni versiyonunun olduğu Aslında albümü ile başarısını pekiştirmiştir 2007 yılı içinde Tövbeliyim, Ağlamak Sırayla, İnkar Etme gibi şarkıların da bulunduğu Resimler ve Hayaller Albümü.  2008' de ise piyasaya sürdüğü Bize Aşk Lazım maxi single'ı ile tekrardan herkesin diline parçalarını dolamayı başarmıştır. Bu albümde de Mi - Yap satış ödülünü almıştır.

 

2010'larda Gökhan Özen Yükselişi

2010' da Daha Erken single ve Başka albümünü yayınlamıştır. 2012' de, Demet Akalın' ın albümünde olan; sözü, bestesi, aranjesi kendisine ait olan Yıkıl Karşımdan parçasında ilk defa düet yapmıştır. 2013 senesinin en başarılı albümlerinden Milyoner' i sevenleriyle buluşturdu. Albümün çıkış parçası Budala çok büyük bir ilgi gördü. Albümdeki Ne Fark Eder adlı slow parçası klipsiz olduğu halde o senenin yaz mevsiminde bile en çok dinlenen şarkılardan biri olmuştur. Müzik yaşamında 2000 - 2013 seneleri arasında çıkan 10 albüm ile nerdeyse 5 milyon albüm satışına ulaştı. Sanatçı 2015' te ise Maske albümünü hayranlarına sundu. Albümün çıkış klibi Mis oldu. Ardından ikinci klibi ise Eski Defter remix, 3. klibi Değişir Dünya ve en sonda slow parça Korkak olmuştur. Birçok popüler parçaya imza atan sanatçı 7 albüm 3 single çıkarmıştır. Çıkardığı her albümle çok satanlar listesine ismini yazdırmayı başarmıştır. 

 

Oyunculuk Tecrübeleri

2006 yılında Sevda Çiçeği dizinde oynayan sanatçı bir sonraki oyunculuk deneyimini başka bir dizilerle de devam ettirmiştir.  Aynı zamanda 2009'da Süperstar aile yarışmasında jüri üyesi olarak bulunmuştur. Ama sanatçı hem dizi hem de albüm çalışmaları yoğunluğu sebebiyle ayrılmak durumunda kalmıştır. 2011'de kendi kurduğu Han Medya ile hem prodüktörlüğünü üstlendiği hem de başrol oynadığı Yıldız Masalı isimli dizi çekilmiştir. 

 

Özel Yaşamı

7 Temmuz 2010 yılında Selen Sevigen'le hayatını birleştirdi. İkilinin 2012 yılında Ada Deren isminde bir kız çocukları dünyaya geldi. 2015 yılında da Derin Su adında bir kız evlatları daha doğdu. Çift 2016 yılının Kasım ayında bir basın açıklaması yaparak boşandıklarını duyurmuştur.