Gökçe Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Bestesini ve sözlerinin kendine ait olduğu Gökçe birçok şarkısıyla gönlümüze taht kuran güçlü bir sanatçıdır. Şarkılarıyla her bir dinleyicisinin kalbine dokunmuş sanatçı 9 Eylül 1979 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul yıllarında ailesinin de desteğini alarak piyano ve bateri derslerine başladı. Kendi hocaları tarafında yeteneği keşfedilen Gökçe Üniversite yıllarında çeşitli müzik gruplarında vokalist ve solist olarak yer aldı. Tam adı Gökçe Dinçer Gençer olan sanatçı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi bölümünden mezun oldu. 

Küçük büyük her yaştan dinleyicinin kalbini kazanan ve arkasından gelen yeni yeteneklere ilham olan Gökçe, dinleyenleriyle konserlerinde ya da şarkıların bir bütün olarak var olmaya devam ediyor.

Yaşamının bir kısmında reklam ajanlarında sanat yönetmeni olarak çalışsa da müziğe olan özlemi onu dinleyicilerine kazandırdı. The Eva Band adını verdikleri müzik grubunda iki sene kadar yer aldı. Grup üyeliğini yaptığı sıralarda birçok şehirde konserler verdi. Müzik yeteneğinin yanı sıra tiyatroculuk eğitimini Şahika Tekand Tiyatro Okul’unda iki yıl boyunca sürdürerek tamamladı. 

 

Gökçe İlk Albüm İlk Adımlar

Gökçe dinleyicileriyle ilk olarak 2007 yılında Böğürtlenli Reçel albümüyle tanıştı. 2009 yılında Beş Kuruş Yok albümünü çıkararak, yeni dinleyici kitlesi kazandı ve şarkıları dillerden düşmez oldu. Özellikle Beş Kuruş Yok albümünde ki Vay be Ben Neymişim, 5 kuruş, Anladım ki şarkıları uzun süre hit listelerin başını tuttu. 

İki yıl arayla çıkarttığı şarkılarında kendini dinleyicilerine defalarca hatırlatarak kanıtlamış şarkıcı, 2011 yılında Tutti Furitti Te Kelas isimli bir yerel şarkıyı kendine uyarlayarak tuttu fırlattı şarkısını yarattı. Bu şarkı piyasaya sürüldüğü anda Türiye'de en çok dinlenen şarkılar arasında yerini aldı. 2011 başarısından sonra hayranlarını bekletmek istemeyen Gökçe 2012 yılının Ocak ayında çıkardığı Kaktüs çiçeği adlı Albümünü çıkardı. Bunun yanı sıra o dönem ilk video klibini çeken Gökçe Ne Yapardım şarkısı, sanatçının en çok sevilen şarkısı oldu. 

 

Gökçe Kazandığı Ödüller

2012 yılında peş peşe gelen müzik kariyeri başarılarından sonra En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı olarak Altın Kelebek ödülüne layık görüldü. Yine aynı yıl Azebaycan'da düzenlenen bir başka ödül töreninde Yılın Pop Sanatçısı ödülüne layık görüldü. 

Tüm bunların yanı sıra özellikle çocuklar tarafında çok beğenilen Pınar Kido ürününün reklamı Göksel'in Tuttu Fırlattı şarkısından uyarlanarak yapıldı. Bu çalışmayla birlikte bir yıl ara veren sanatçı 2014 yılında Çık Çık hayatımdan şarkısıyla televizyonlara geri döndü.

Tüm bu başarılarının ardında çok çalışması tevazu sahibi bir karaktere sahip olması ve yardım sever bir kişiliğe olması çevresinde aynı hayranları gibi çok sevilmesine neden oldu.

 

Her Başarılı Kadının Arkasında Yatan Aile

Gökçe kendi sanat tarzı ve şarkılarının kalitesiyle ne kadar değerli olduğunu kanıtlamış bir sanatçıdır. Kendisi gibi çok değerli sanatçılarımız arasında yer alan babası Ünsal Dinçer, Gökçe'yi daha küçük yaşta müziğin serüven dolu kollarına bırakmış ve piyano eğitimine önem vermesini sağlamıştır. Her gururlu baba gibi Ünal Dinçer'de kızından övgüyle bahsediyor. Gökçe'nin müzik eğitimine büyük katkıları olan Türkiye için evrenselleşmiş duayen Ergican Saydam'dan dersler almasını sağlayan Ünsal Dinçer kızının yeteneğini takdir ediyor. 

Gökçe üretmeyi asla bırakmayan ve yerinde durmayan bir yapıya sahiptir. Bu günlerde Babası Ünsal Dinçer'in sahibi olduğu Senkop Müzik'le Amerika Kaliforniya'da düzenlenecek olan Dünyanın en prestijli ve en büyük müzik fuarlarından biri olan Namm Show'a katılacak. Bu fuara giderek baba kız birbirlerini destekleyecekler.