Feride Hilal Akın Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

İlk olarak Sosyal medya da fenomen olarak tanınan Feride Hilal Akın, 18 Haziran 1996 yılında İstanbul' da dünyaya gözlerini açmıştır. Müzisyen ve oyuncudur. Kendine has yorum biçimi ve karakteristik ses yapısı ile çekmiş olduğu müzik videolarını sosyal medya üzerinden paylaşması onu kısa sürede fenomen haline getirmiştir.  Lise eğitimini Ankara' da alan Feride Hilal Akın uzun yıllar Ankara' da yaşamıştır.

 

Müziğe Olan ilgisi Çocuk Yaşlarda Başladı

17 yaşında ilk kez sahne hayatına atılan Feride Hilal Akın, küçük yaştan itibaren müzik alanına ilgi duyması ile bilinmektedir. Şarkı sözü yazan, beste yapan ve şarkı söyleyen Akın, müzik merkezli bir hayat yaşamıştır. Çocuk yaştan itibaren müzik ile severek ilgilenmiş olduğu bilinmektedir. Etnik, Elektronik, alternatif ve estromantel müzik türleri ile türlerini sevmektedir. Yanı sıra film müzikleri yapmaktadır.

Ankara' da yaşadığı zaman çerçevesinde "günah benim" adlı şarkıyı coverlayarak bir sosyal ağ olan instagram üzerinden yayınlamıştır. Tanınma aşamasının ilk adımı bu şarkı ile olmuştur. Coverlamış olduğu ve sosyal medya üzerinden yayına sunduğu bu parça ile milyonlar tarafından tanınmış ve teklifler almaya başlamıştır. Aldığı teklifleri değerlendiren Feride Hilal Akın müzik kariyerine bu sayede adım atmış bir isimdir.

 

Özgün Ses Karakteri İle Beğenileri Topladı

Kendine özgü bir şekilde seslendirmiş olduğu şarkılar milyonlar tarafından oldukça fazla beğenilmiştir. Bu şarkı ile tanınmasının ardından almış olduğu teklifleri değerlendirmiş ve İstanbul’a taşınmıştır. Kariyerine bu şekilde adım atan Feride Hilal Akın daha sonraları konserler vermeye başlamıştır. Başarılı konserler vermeye hale devam eden Feride Hilal Akın, yetenekli bir solist olarak bilinmektedir.

Sosyal medya üzerinde paylaştığı müziklerin Milyonlar tarafından beğeni ile izlenmesi sonrasında Doğan Müzik Ajansı ile çalışma hayatına adım atmıştır. Feride Hilal Akın, Enbe Orkestrası ile birlikte yaptığı ortak çalışması olan "Bilir mi?" isimli parça ile milyonların beğenisini kazanmıştır. Bu çalışmanın ardından ise Onur Baytan ile birlikte yapmış olduğu "Ayrılık Zor" isimli parça ile milyonlar tarafından izlenmiş ve beğenme rekorları kırmıştır.

 

Benzersiz Sesi İle Beğenileri Üzerine Çekmeyi Başardı

Adele, Şebnem Ferah, Rihanna, Sezen Aksu, Amy Winhouse ve sıla gibi sanatçılardan söz yazarı ve de solist olarak etkilendiğini ve sevdiğini belirtmiştir. Yanı sıra oyunculuk yönünden Serenay Sarıkaya' yı sevdiğini sevenlerine bildirmiştir. Özgün tarzı ile kısa sürede milyonlar tarafından sevilmeyi başaran Feride Hilal Akın, benzersiz parçalara imza atmış bir isimdir.

Oyunculuk yaşamına Show Tv' de "Yeni Gelin" adlı dizi ile başlayan Feride Hilal Akın, film için jenerik müziği yaptığı sırada yönetmen ve yazar olarak bilinen Ersoy Güler ile tanışarak dizide şirin karakteri ile rol almaya başlamıştır. Rol arkadaşı olan Onur Baytan ile dizide rol almadan çok önce arkadaş olduğu bilinmektedir. Jenerik seslendirmesini ve oyunculuğunu yapmış olduğu "Yeni Gelin" dizisinde oynadığı sevecen, naif karakter ile sevenlerine oyunculuk alanındaki başarısını kanıtlamıştır. Uzun zaman devam eden dizide kanıtladığı yetenekleri ile gönüllerde yer etmiştir.

 

Feride Hilal Akın Karakteristik Özellikleri

Duygusal karakteristik yapısı olan Feride Hilal Akın balık burcu olarak bilinmektedir. Boyu ise 1.68'dir. Kilosu ise 54 olarak bilinir. Yapmış olduğu çalışmalar genel olarak saatler içerisinde izlenme ve beğenme rekorları kırmaktadır. en son yapmış olduğu "Yok Yok" isimli parça ise oldukça rağbet görmüş ve her yaş aralığı tarafından beğenilmiştir.

"Kafalar Karışık" isimli filmde göstermiş olduğu performansı oyunculuğunun göz ardı edilemeyecek kadar olduğunun başka bir göstergesi haline gelmiştir. Sosyal medya ağlarında oldukça fazla dinlenen müzisyen Hakan Tunçbilek ile Gizli Aşk albümünü çıkarmıştır.