Emre Kaya Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Emre Kaya son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz başarılı bir sanatçıdır. Sanatçı 1985 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş olan genç bir sanatçıdır. Şu anda söz yazarı, besteci, müzisyen ve yorumcu olarak birçok projede yer almaktadır. Sanatçının bu başarıları sebebiyle birçok kişi hayatı hakkında araştırmalar yapmaya başlamıştır. Sanatçının müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda ortaya çıkmıştır. Kendi ifadesine göre 3 yaşındayken Cura çalmaya başlamıştır. Küçük yaşlarda bu ilgisi ile beraber müzikle olan bağının kuvvetli olduğunu her zaman hissettiğini ifade etmektedir. Bu bağın kuvvetliliği ve ilgisinin fazla olduğunu hisseden sanatçı yeteneğinin de farkına vardıktan sonra şarkı söylemeyi mesleği haline getirmeye karar vermiştir. 


Emre Kaya Başarılı Şarkıları

Emre Kaya yaklaşık 14 yıldır Türk müzik sektöründe hizmet vermektedir. Yapmış olduğu şarkılar ile  hem kendi yorumu hem de başka sanatçıların yorumu ile her zaman en üst sıralarda yer almıştır. Emre Kaya Bengü’ye vermiş olduğu Elveda şarkısı ile oldukça ses getirmiştir. Daha sonrasında Murat Dalkılıç sesinden dinlemiş olduğumuz kader ve Çatlat şarkıları da hala dillerde dolaşmaktadır. Sanatçı Yıldız Tilbe’ye vermiş olduğu Git şarkısı ve Niran Ünsal a vermiş olduğu Zavallısın şarkıları ile de adından sıklıkla söz ettirmiştir. Daha birçok sanatçıya vermiş olduğu birçok şarkı ile başarıya imza atmış olan Emre Kaya genç yaşta yeteneği sebebiyle müzik hayatında en üst sıralara çıkmıştır. Emre Kaya’nın yapmış olduğu şarkılar ile birçok ödüle layık görüldüğü görülmüştür. 2009 yılında yılın en iyi bestecisi öldülü sanatçıya verilmiştir. 2009 yılındaki bu başarısından sonra Emre Kaya ilk albümü olan Böyle Gitmezi piyasaya sürmüştür. 2009 yılına kadar sanatçı sadece besteci ve söz yazarı olarak bilinirken bu yıldan sonra başarılı bir yorumcu olduğunu kanıtlamıştır.


Başarıdan Başarıya Koşan Albümleri

Emre Kaya bu başarıyı daha kanıtladıktan sonra Toz isimli single’ı ile müzik dünyasını sallamıştır. Daha sonrasında Teşekkür ederim albümündeki neredeyse bütün şarkıları ile müzik listelerinde ilk sırayı almıştır. Emre Kaya’nın yapmış olduğu bu başarılar kendisine Altın Kelebek en iyi çıkış yapan sanatçı ödülünü de getirmiştir. Emre Kaya’nın bu başarısı ve yeteneği birçok alanda ödül almasına katkı sağlamıştır. Çıkarmış olduğu her şarkı ve albüm Türkiye’deki müzikseverler tarafından beğenilerek ilgiyle dinlenmektedir. Bu başarısından sonra Emre Kaya 2014 yılının son aylarında Apayrı albümünü çıkarmıştır. Bu albümü  yapım şirketi olan DMC adı ile çıkarmıştır. Apayrı albümü sanatçıya en iyi popçu ödülü ve radyolarda en çok çalan erkek sanatçı ödüllerinde getirmiştir.


Sanatçının Tıklanma Başarısı

Emre Kaya’nın yapmış olduğu her şarkı ve albüm ses getirmeye devam etmektedir. 2015 yılında söz ve müziği kendisine ait olan Yapboz isimli şarkısını piyasaya sürmüştür. Şarkı çıkmış olduğu dönemde 3 milyon tıklanma sayısına ulaşmıştır. Böylelikle sanatçının bu şarkısı neredeyse marş gibi her yerde söylenmeye başlamıştır. 2015 yılında Emre Kaya ya yılın en iyi erkek popçusu ödülü verilmiştir 2016 yılında Esaret isimli single piyasaya sunulmuştur. Bu şarkı da o kadar fazla tıklanma rekoru almıştır ki sanatçıya hit makinesi ismi takılmıştır.


 

Günümüzde Emre Kaya Projeleri

Emre Kaya hala günümüzde de yapmış olduğu her şarkısı ile gündemde olan bir sanatçıdır. Ayrıca diğer sanatçılara vermiş olduğu besteleriyle ve dillerden düşmeyen şarkılar ile Emre Kaya Adını her zaman duymak mümkündür. 34 yaşında olan Emre Kaya’nın bu başarısı yeteneğinin bir göstergesidir. Besteleri ve şarkıları ile ön planda olan Emre Kaya özel hayatında herhangi bir sansasyonel duruma karışmaması ile de hayran kitlesinin beğenisini ve güvenini kazanmaya devam etmektedir.