Ebru Destan Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

24 Eylül 1977 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen Ebru Destan mankenlikten şarkıcılığa kadar çok alanda çalışmıştır. Ebru Destan çalışma hayatına manken olarak başlamıştır. Mankenlik yapmayı bıraktıktan sonra ise çalışma hayatına şarkıcı olarak devam etmiş ve bunun yanı sıra birçok dizide oyunculuk yapmıştır. Şarkıcı olarak devam ettiği kariyerinde ilk olarak 2005 yılında sözümü yemedim isimli albümünü çıkarmıştır. İlk albümünün ardından tam iki yıl sonra ayrılık soğuk iklim isimli ikinci albümünü çıkarmıştır. 2017 yılında ise oyunculuğa geri dönmüştür ve cennetin gözyaşları dizisinde özlem karakterini canlandırmıştır.

 

Ebru Destan'ın Albümleri

8 Temmuz 2005 yılında pop müzik kategorisinde sözümü yemedim adlı albümünü çıkarmıştır. Bu albümün isminin hikâyesi ise; Ebru Destan albümü çıkarmadan yıllar önce herkese bir albüm çıkaracağını söylemiştir. Fakat albümü uzun bir süre çıkaramamıştır. Sonrasında ilk çıkardığı albüme sözümü yemedim ismini verip gönderme yapmıştır. 4 Eylül 2007 yılında ise pop müzik kategorisinde olan ayrılık soğuk iklim isimli ikinci albümünü yayınlamıştır. Ardından son olarak 2008 yılında pop müzik kategorisinde olan 3 vakte kadar isimli albümü çıkarmıştır.

 

Ebru Destan'ın Şarkıları

Sözümü yemedim isimli albümünün şarkıları şunlardır; Tokat, Boşver, Aldat, Aşkı Kim Kaybetmiş Ki, Aldat Remix, Tokat Remix, Aşkı Kim Kaybetmiş Ki Remix’tir.

Ayrılık soğuk iklim isimli albümünün şarkıları şunlardır; Aman Boşver, Ayrılık Soğuk İklim, İki Gözüm, Olmuyor, Su İçerim, Görmedim Duymadım, Gururun Efendin Olmuş, Boyfriend, Hadi Görüşürüz parçalarıdır.

 

Ebru Destan'ın Rol Aldığı Film Diziler

Ebru Destan 2017 ve 2018 yılında cennetin gözyaşları dizisinde özlem karakteri ile rol almıştır. 2010 yılında en çok sevilen ve ilgi gören tv dizisi olan yahşi cazibe dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2008 yılında para=dolar filminde yer almıştır.

2005 yılında teberik şanssız filminde yer almıştır. 2004 yılında tv dizisi olan izlenme rekorları kıran aliye adlı dizide konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2003 yılında en çok izlenilen dizilerden biri olan hayat bilgisi isimli tv dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2001 yılında tv dizisi olan yeni hayat isimli dizide rol almıştır.

2001 yılında aşkına eşkıya isimli tv dizisinde rol oynamıştır. 2000 yılında abuzer kadayıf isimli filmde rol almıştır. 2000 yılında canlı hayat filminde rol almıştır. 2000 yılında tv dizisi olan zor hedef, onun dünyası ve kurt kapanı dizilerinde rol almıştır.

1999 yılında ise tv dizisi olan kimsecikler adlı dizide rol almıştır. 1999 yılında tv dizisi olan Ayşecik dizisinde rol oynamıştır. 1999 yılında tv dizisi olan baba dizisinde rol almıştır.

1999 yılında film olarak ise şampiyon filminde yer almıştır. 1998 yılında hesabım bitmedi dizisinde rol oynamıştır. 1998 yılında unutabilsem dizisinde rol oynamıştır. 1997 yılında ise can Ayşecik dizisinde rol almıştır ardından ise1997 yılında ilişkiler dizisinde rol almıştır.

1996 yılında ise bu sevda bitmez isimli tv dizisinde rol oynamıştır. 1992 yılında ise mahalle muhtarı isimli dizide rol almıştır.

 

Ebru Destan'ın Katıldığı Yarışmalar

Ebru Destan 2011 yılında çok popüler olan ve Show tv ekranlarında yayınlanan en çok ilgi duyulan rağbet gören yarışmalarda biri olan survivor yarışmasında yer almıştır. Bu yarışmada iki takım ünlüler ve gönüllüler vardır. Ebru Destan survivor yarışmasında ünlüler arasında yarışmıştır. Survivor yarışmasından ayrıldıktan sonra ünlü iş adamı Mete Oktay İnan ile bir evlilik yaşamıştır. Ebru Destan'ın Mete Oktay İnan ile olan evliliğinden 2012 yılının Eylül ayında Oktay isimli bir oğlu olmuştur.