Devran Çağlar Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Zamanında döneme damgasını vuran şarkıcı Devran Çağlar ölen Ersoy'a rakip olarak gösterildi. Kalp krizinden hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Devran Çağlar, 3 tane sinema filminde başrol oynamıştır. Şarkıcı Devran Çağlar hakkında merak edilenler ve hakkında söylenenler şöyledir;

 

Devran Çağlar'ın Hayatı

1963 yılında Adana’da dünyaya gelen sanatçı 90’lı yıllara damgasını vurmuştur. Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden sanatçının cenazesi adli tıpa kaldırılmıştı. Albümleri ve filmleri ile göz dolduran sanatçı muhteşem sesi ile o dönemler oldukça popüler ve Bülent Ersoy’a rakip sanatçı olarak görülüyordu. Sahte sevgililer, Seni unutmadım, Gittin, Kırık hançer, Öldürürüm kendimi, Devran Çağlar 96, Ayrıldık gibi şarkıları ile popüler olmuştur. Gönlüm senindir, Bir kadın yüzünden, İtirazım var adında 3 sinema filminde oynamıştır. 

 

Devran Çağlar Ölü Bulundu

Ünlü sanatçı Devran Çağlar geçtiğimiz yıllarda Maltepe de yaşadığı rezistansta ölü bulundu. Kendisinden haber alamayan yakınları Devran Çağların sahne aldığı iş yerine ulaştıklarında akşam sahnesi olduğunu ancak henüz gelmediğini öğrendiklerinde Maltepe’deki rezistansa giderek çilingir ile kapıyı açtılar. Maalesef ünlü şarkıcı hayatını kaybetmişti. 

 

Sahneye Çıkamadı

İşletme sahibinin yaptığı açıklamasına göre o gece sahneye çıkacağını ancak gelmediği için merak edip evine gittiklerini ancak sanatçının ölü bedeni ile karşılaştıklarını söyledi. Sanatçının öldüğü haberi sosyal medya hesabından duyurulmuştu.

1963 yılında Adana da dünyaya gelen sanatçı 1990 yıllarında oldukça popüler bir sanatçı idi. O dönem arabesk dünyası ve fantezi müzikte önemli bir yere sahip olan isim Bülent Ersoy’la rakip gösterilmesi ve aday gösterilmesi konuşuluyordu. Sanatçının iddialarına göre yükselmesinin önünü kesen  popülerliğini yitirirken önünü kesen ismin Diva Bülent Ersoy olduğunu iddia etmişti.

 

Devran Çağların Babası Eşref Kolçak mı?

Babasının Eşref Kolçak olduğunu iddia eden Devran Çağlar babasının cinsel tercihinden dolayı kendisini istemediğini ve evlat olarak reddettiğini söylemesi ile babasının kendisi hakkında sert ifadeleri kullandığını ve kendisini dışladığını söyledi. 

Duygularını bastırmaya çalışsa da bunu yapamadığını belirten sanatçı babasına hayatı ile ilgili kararı verdiğinde oldukça sinirlendiğini ve  günden sonra hayatına sokmadığını belirtti. Sanat camiasında hiçbir zaman karşılaşmadıklarını belirten sanatçı babası ile aralarındaki kırgınlığın bitmesini çok istediğini ve ailesine sarılmaya çok ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Eşref Kolçak 56 yıllık evli olduğunu ve eşinden tek oğlu Harun Kolçaktan başka oğlu olmadığını ve böyle bir şeyi kabul etmediğini belirtmiştir.

 

Devran Çağlar’ın Almış Olduğu Değişim Kararı

Herkes onu kıvırcık saçları ve bıyıkları ile tanısa da o artık bir kadındı. Devran Çağlar ortada görünmeyince öldü iddiaları bile çıkmıştı. Devran Çağlar 2000 yılında cinsiyet değiştirerek kadın oldu. Arabesk ve fantezi sanatçısı olarak oldukça beğenilen sanatçı erkek olarak başladığı müzik yaşamına hayranlarının karşısına kadın olarak çıktı. Herkesi şaşkınlığa uğratan sanatçı cinsel tercihini kadın olarak sürdürdü. Ünlü sanatçının ölümü sevenlerini oldukça üzmüştür. Başarılı sanatçı  Devran Çağlar arabesk ve fantezi dalında sevilen şarkıları seslendirmiş ve birçok albümler yapmıştır. Albümleri arasında Kırık hançer, Sahte sevgililer, Seni unutamadım, Gittin, Devran Çağlar 96, Ayrıldık, Gönlüm senindir Gibi albümleri vardır. 

 

Devran Çağlar Filmleri

Şarkıları ile beğenilen sanatçı aynı zamanda sinema dünyasında da yer almış 3 sinema filminde oynamıştır. Filmleri arasında Öldürürüm kendimi, İtirazım var, Acılar içinde Ayrıldık gibi sinema filmleri ile izleyicisinin karşısına çıkmıştır. Sevilen sanatçı Devran Çağlar erken zamanda hayata veda ederek sevenlerini üzmüştür. Sanat yaşamında kendine özgü yorumlaması ile başarılı sanatçılar arasında her zaman anılmaktadır.