Cüneyt Tek Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Ünlü  pop müzik sanatçısı olan Cüneyt Tek, 6 Nisan 1979 tarihinde Adana'nın Çukurova ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimini Adana'da tamamladı. Öğrencilik yıllarında çeşitli okul korolarında, özel tiyatro sahnelerinde ve müzikal gösterilerde sahne aldı. Lise yıllarında arkadaşlarıyla beraber küçük bir grup kurup, liseler arası yarışmalara katıldı. Bu sayede herkes tarafından beğenilmeye ve ilgi görmeye başlayıp adından çok bahsedildi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gelerek müzik çalışmalarına başladı. Burada gece kulüpleri, bar ve disko tarzı özel mekânlarda sahne almaya başladı.  Bir yandan da albüm hazırlıklarına başlayan ünlü pop sanatçısı, başarılı çalışmalarıyla kendini göstermeye ve çevresini etkilemeye başladı. Nihayet 2005 yılında albüm çalışmalarını bitirip ilk albümünü tamamladıktan sonra Gidersen adlı albümünü piyasaya sundu. 

 

Cüneyt Tek' in Müzik Hayatına Girişi

Ünlü pop şarkıcısı 2005 yılında gidersen adlı ilk albümünü piyasaya sürdü.  Albümün yapımcılığını Şahin Özer üstlenmiştir.  Aranjörlük görevini ise Suat Aydoğan yerine getirmiştir.. Albümün fotoğraflarını ise Ali Eşitmez çekti. Bu albümde Gidersen adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yapıp  bu şarkıya bir de klip çekti. Başarılı sanatçı Cüneyt Tek'in bu ilk albümünde 12 tane güzel şarkı bulunmaktadır.

Bu şarkılardan 10 tanesinin söz ve bestesi kendisine ait iken, 2 şarkı Şahin özer'e aittir. Beste konusunda da büyük bir beceriye sahip olan Cüneyt Tek birçok sanatçıya Beste çalışmaları yapıp şarkılar vermiştir.  Cüneyt Tek 14 Nisan 2008 yılında Emre Müzik yapım ile Kurşun adlı 2. albümünü piyasaya sürdü. Yine albümündeki şarkılarının çoğu kendisi yazmıştır.

Bu albümde 12 tane şarkı bulunmaktadır bu şarkılardan bazıları şunlardır;  Teneke, Kurşun, Papatya Çuval, Evlilerde Sever, Yalan ve Baba adlı şarkılar mevcuttur. 3 Mayıs 2011 yılında ise, 3. albümü olan Nazar Boncuğu adlı albümünü Atlas Production imzasıyla çıkarttı. Bu albümdeki tüm şarkıların söz ve müziği kendisine aittir. Bu şarkılardan bazıları şunlardır; Melekler, Kıskanmayan aşık, Kedi, Müzisyen ve Annem adlı şarkılarıdır. Bu albüm sayesinde büyük bir beğeni toplayıp kendi adından söz ettirmiştir.

 

Cüneyt Tek Başarılı Çalışmaları

Cüneyt Tek, 2 Haziran 2014 yılında El Roman müzik tarafından 4. albümü olan Çünkü Aşk adlı albümünü piyasaya sundu. Bu albüm içerisinde 7 tane şarkı mevcuttur. Bu Şarkıların hepsinin söz ve müziği Cüneyt Tek'e ait iken, sadece Madem şarkısını Can Şanlıbeyli ile beraber söylemiştir. Bu albüm içerisinde yine çok güzel şarkılar bulunduran sanatçı, büyük bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

Bu şarkılar şunlardır; Aşkım, Cayır Cayır, Madem, Annenle Tanıştır mısın? Bana ne ondan bundan, Bu işte de bir hayır ve Yolumu Bulurum adlı çalışmalarıdır. Cayır cayır adlı şarkısına klip çıkaran Cüneyt Tek, büyük bir üne ulaşarak başarısına başarı katmıştır. Başarılı sanatçı 15 Nisan 2016 yılında Şafak Karaman müzik tarafından Gel Gel adlı albüm çalışmasını piyasaya sundu.

Bu albümde Annem, kedi, kıskanmaya âşık olmaz, Melekler, Müzeyyen ve Nazar boncuğu Adlı şarkılar yer aldı. Gel Gel adlı şarkısına klip çeken Cüneyt Tek, birçok müzik sıralamasında ilke girmeye başarıp en çok dinlenen sanatçılar arasında yer aldı. Her yıl bir albüm çalışmasını piyasaya süren başarılı sanatçı 2017 Şubat ayında ise single albüm çalışmasına arpej müzik tarafından piyasaya sundu. Bu albümde yabancı bir şarkıya yer verdi dön ne olur adlı single albüm çalışması ise Ünüvar müzik tarafından 11 Temmuz 2017 yılında piyasaya sundu.