Atiye Kimdir? Biyografisi Albümleri ve Şarkıları

Atiye 22 Kasım 1988 yılında Hollandalı bir anne ve Antalyalı Türk bir babanın kızı olarak Almanya Bremen'de dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi tam olarak Deniz Atiye Yılmaz'dır. Kendisi sadece Atiye ismini kullanmayı tercih ediyor. Deniz Atiye Yılmaz 8 yaşında iken Almanya'dan Türkiye'nin incisi olarak bildiğimiz İzmir'e taşınıyor. Atiye ilkokul yıllarını İzmir'de geçirmiştir. Ortaokul yıllarını ise Fransa'da geçirmiş ve ardından lise okumak için Almanya'ya geri dönmüştür. Lise hayatı bittikten sonra mezun olup 2008 yılında Türkiye'ye tekrar ailesinin yanına dönmüştür. Mükemmel şarkılar söylediği o güzel sesi için eğitimine İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedogu Bariton Aşkın Metiner ile devam etti.

 

Aldığı Ödüller Nelerdir?

Deniz Atiye Yılmaz ilk olarak 2007 yılında en iyi çıkış yapan sanatçı kategorisinde yer alan Kral TV Video Müzik Ödüllerini kazanmıştır. 2009 yılında ise bir ödül ve bir adaylığı vardır.(Kal) düeti sayesinde yılın düeti kategorisinde yer alan Siyaset Dergisi Ödüllerini kazanmıştır. Ardından en iyi Türk sanatçı kategorisinde yer alan Mtv Avrupa Müzik Ödüllerine aday seçilmiş fakat kazanamamıştır.

2010 yılında ise (salla) şarkısı ile en iyi şarkı kategorisinde yer alan Radyo Boğaziçi Müzik Ödüllerini kazanmıştır. Daha sonra yılın kadın sanatçısı ve yılın şarkısı kategorisinde yer alan Aslan Max Ödüllerini kazanmıştır. Son olarak ise en iyi çıkış yapan sanatçı kategorisinde yer alan  Altın Kelebek Ödüllerini kazanmıştır.

2011 yılında ilk olarak en iyi kadın sanatçı kategorisinde yer alan TRT Müzik Ödüllerine aday olarak seçilmiş fakat kazanamamıştır. Ardından ise en iyi Türk sanatçı kategorisinde yer alan Mtv Avrupa Müzik Ödüllerini kazanmıştır. 2014 yılında kadın müzik starı kategorisinde Elle Style Ödüllerini kazanmıştır. 2015 yılında yılın en iyi kadın müzik yorumcusu kategorisinde Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Mavi Çınar Ödüllerini kazanmıştır. Son olarak 2016 yılında ise abrakadabra ile yılın en iyi single'ı kategorisinde yer alan Yeditepe Üniversitesi 4. Dilek Ödüllerini kazanmıştır.

 

Eserleri Nelerdir

2007 yılında ilk olarak gözyaşlarım isimli albümü çıkarmıştır. 2009 yılında Atiye adlı albümü çıkmıştır. 2011 yılında budur adlı albümü çıkmıştır. Son olarak 2013 yılında soygun var albümünü çıkarmıştır. Albümlerini içerisinde yer alan şarkılar ise şunlardır;

 

Atiye Adlı Albümü

Atiye adlı albümünün içinde yer alan şarkılar şunlardır; Aşkına Da Sana Da, Günaydın, Kal Feat Teoman, Muamma, Yalancı Mevsim, Deli Ya, Dondurma Feat Murat Çekem, Salla, Bile Bile, Don't Think Feat. Mc Tuna, Nobody Feat Dadda Dice, Dondurma (remix) ve salla (remix) şarkılarıdır.

 

Budur Adlı Albümü

2011 yılında budur isimli albümü çıkarmıştır. Albümün içinde yer alan şarkılar şunlardır; Budur, Güzelim, Baba, Yalnızca Üşümek İçin, Ahmet, Asla Yoksun, Batum Türküsü, Hali Hali Hal, Ve Budur (remix) şarkılarıdır.

 

Soygun var Adlı Albümü

2013 yılında soygun var adlı albümü çıkmıştır. Albümün içinde yer alan şarkılar şunlardır; Uyan Da Gel, Durma, Soygun Var, Senin Modan Asla Geçmez, 1 Hain, Ya Habibi, Bonkör Dünya, Seviyorum, Korkma, Sor Feat Emre Aydın şarkıları beğenilen parçaları arasında yerini alıyor.

 

Single'ları Nelerdir?

İlk sırada 2014 yılında yaptığı yetmez adlı single'ı geliyor. 2015 yılında Sor, Abrakadabra Ve Come To Me Adlı Üç Single'ı yapmıştır. 2016 yılında İnşallah Canım Ya adlı single'ı yapmıştır. 2017 yılında Zamansız Aşklar, Rediant Night ve We Got That La adlı üç single'ı yapmıştır. 2018 yılında Hisset adlı single'ı yapmıştır. Son olarak 2019 yılında ise Tom Tom adlı single'ı yapmıştır.