2020 Nisan Ayının En Hit Müzik Listesi

Müzik hayatımızın her alanında bize ışık tutmuştur. Sevdiğimiz bir şarkıyı dinlemek, dinlerken eğlenmek ve eğlendirmek zamanla ticari getirisi olan bir iş haline de gelmiştir. Birçok sanatçı müzik kariyerinde ilerleyerek oldukça kazançlı duruma gelmiştir. Fakat müzik ruhun gıdasıdır derler ya hani, halka iyi gelecek çalışmalar yapmak her zaman sanatçılar açısından daha avantajlı olmuştur. Müzik indir seçeneği ile istediğiniz müziğe kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Müziğin Önemi

Geçmişi olmayan hiçbir şeyin geleceği de olamaz. Müzikte ilkel toplumlardan bu yana gelişimini sürdürmüştür ve günümüze kadar gözle görülür bir gelişim göstermiştir. O dönemlerde insanlar, ellerindeki araç gereçlerle kendilerini ifade edebilmek, tapınma-büyü gibi şeylerde amaç olarak kullanmıştır. Belgesellerde ve ya eski filmlerde kabilelerin çaldıkları müzikleri, oynadıkları dansları düşünecek olursak, günümüzdeki gibi eğlence amacıyla kullandıklarını anlayabiliriz.

Eskiden sesi güzel olan herkes şarkı söylüyordu. Şarkıcılar, günümüzde artık bu işin eğitimini alıp, söyleyeceği müzik türüne göre kendilerini geliştiriyorlar. Eski şarkılar tabi ki çok güzel hala unutmayıp, ilk günlerdeki gibi dinliyoruz ama insanlar sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılırlar. Çağa ayak uydurabilmek için de hit şarkılar her zaman ön sıralarda yer almıştır. Yeni çıkan bir şarkının acaba bu sefer nasıl bir şarkı söyledi ya da yeni duyduğunuz şarkı acaba kim söylüyor merakı bizi o müziği dinlemeye iter. Dinlediğimiz tüm müzik kanalları hit şarkılar tercih edildiği için sıklıkla çalarlar. Bunun tabi ki kötü yanı, şarkı tutulduğu için sürekli aynı parçayı çalarak kişiler üzerinde şarkıdan sıkılmaya yol açabilir.

 

Hit Müzik

Şarkılar genelde ilk elli saniye içerisinde, dinleyenler tarafından beğeniliyor ve nakarat bölümünde bu coşku artıyor. İnsanoğlu olarak yapımız gereği sevdiğimiz şeyleri tekrarlamak isteriz. Müzik dinlemek de bunun bir parçasıdır. Çoğu zaman sevdiğimiz bir şarkıyı defalarca dinleriz. Hatta bazen yanımızdaki kişiler bundan bunalır ama biz hiç bıkmadan dinlemeye devam ederiz. Hit müziğin en güzel özelliği de bu olsa gerek.

Eskiden sevdiğimiz sanatçının şarkılarını dinleyebilmek pek de kolay değildi. Gramofon alıp, sanatçının plağını alıp takarak dinlememiz gerekirdi. Haliyle herkesin evinde gramofon da bulunmuyordu. Zamanla gramofonlar geliştirilmiş ve neredeyse yarım yüzyıl bunlarla idare etmişiz. Sonrasında çıkan teypler ve teyplere takılan kasetler, hızla büyüyerek dünyanın her yerine yayılmıştır. Gelişen ve üreten çağda kasetler de yerini cd çalarlara bıraktı.

Dijital ortamlarda müziğin sıkıştırılarak MP3 haline getirilmesi devrim niteliğinde olmuş ve şarkılar telif hakkı da güvence altına alınmıştır. Şimdilerde ise müzik dinlemek için birçok teknolojik fonksiyonel aletler çıkmıştır. Hatta cd çalar almadan internet ortamında, sevdiğimiz tüm sanatçıları da dinleyebiliyoruz. Hem de birçok müzik sitesi bunu ücretsiz olarak yapmaktadır. Aynı şekilde kullandığımız teknolojide cep telefonlarımızla walkman dinler gibi rahatlıkla müzik dinleyebiliyoruz. Tüm bu güzellikler zor olan hayat şartlarında yaşamımıza güzellik katıyor.

 

2020 Nisan Ayının En Hit Müzik Listesi

 1. Gökhan Özen- Sana Sorsunlar
 2. Ziynet Sali- Ömrüm
 3. Zeynep Bastık- Felaket
 4. Nil İpek- Son Mektup
 5. Ebru Yaşar- Kalmam
 6. İrem Derici- Çok Sevmek Yasaklanmalı
 7. Sezen Aksu- Ben de Yoluma Giderim
 8. Leile- Reynmen
 9. Tuğçe Kandemir- El Âlem
 10. Sura İskenderli- Hayalet
 11. Irmak Arıcı- Kula Bela
 12. Güliz Ayla- Sarmaşık
 13. Sevgin- Canına Yandığım
 14. Gazapizm- Unutulacak Dünler
 15. Serap Zincir- Yama
 16. Hande Yener- Pencere
 17. Emre Altuğ& Sıla- Zahmet Olmazsa
 18. Mert Koçak- Kan
 19. Murat Boz- Cam Kenarım
 20. Bilal Sonses- Sevme