2020 Nisan Ayının En Hareketli Şarkı Listesi

En güzel aşkları bile şarkılarla yaşarken, hayatımızda her gün farkında olmadan, müzik dinlemeyi alışkanlık haline getiririz. Geniş dinleyici kitlesine sahip, kulağa hoş gelen hareketli şarkılar da bunlardan bir tanesidir. İnsanın dinledikçe enerji depolamasına sebep olur. Müzik indir konusunda destek alarak sizde istediğiniz tarzı kolayca dinleyebilirsiniz.

Gün içerisinde iş, ev ve özel yaşantımızda birçok stres yaşıyoruz. Hem güne güzel bir başlangıç yaparak başlamak, hem de günün sonunu güzel bitirmek gibi pek çok sebepten hareketli müzik dinlemek herkese iyi gelir. Bazen nerde olursak olalım sevdiğimiz hareketli parçaları duyduğumuz zaman kalkıp oynama isteği bile duyarız. Öyle ki, müziğin sesini son ses açıp kendimizi o akışa bırakırız.

Evrensel olan müzik biraz da insanların kişilik yapısını da ortaya koymaktadır. Hangi dilde olursa olsun sizi içine çeken ve ruhunuza iyi gelen şarkıları dinlemek istersiniz. Hareketli şarkılarda bunlardan birisidir. Besteyle yazılan hareketli şarkıların sözleri öyle anlamlıdır ki bazen hüzünlenmemize bile sebep olabilir.

 

Hareketli Şarkılar

Şarkılar, hayatımızın her alanında sıklıkla duyabileceğimiz besteyle yazılan bir nazım türüdür. Beste ile yazılıyor olması kulağımıza en hoş gelen kısmıdır. Sadece radyoda ya da televizyonda karşımıza çıkmaz. Çok sevdiğimiz bir dizi ya da filmde, tiyatro müzikallerinde, birçok gösterilerde de karşımıza çıkar. Eski çağlardan beri oluşturulmuş bir müzik formudur. Günümüzde her yerde karşımıza çıkan bu tür, en çok hareketli şarkılarda ön plana çıkar.

Sanatçıların birçoğu da hareketli parçalara ilgi fazla olduğu için, çıkış şarkılarını bu noktadan seçerler. Türk pop müziğinin devlerinden Tarkan’ın ‘Dudu Dudu’ şarkısı 2003 yılında çıkmıştır ve hala daha büyük keyifle dinlenmektedir. Tarkan bu şarkısıyla En İyi Erkek Sanatçı ödülünü almıştır. Hande Yener dediğimiz zaman ‘Sana Kırmızı Çok Yakışıyor’ şarkısı aklına gelmeyen yoktur. Haliyle sanatçılarda halkın zevk aldığı ve duymak istediği şarkı tarzlarına yönelmiştir. İnsanlar, stres ve yorgunluğun çoğunlukta olduğu şu günümüzde artık hareketli şarkıları dinlemeyi daha çok tercih ediyorlar. Böylece hareketli şarkılar, günün ağrı kesicisi gibi geliyor.

 

Ödül Törenleri

Herkes yaptığı işin karşılığını almak ister. Bu ille bir maddi kazanç beklentisi olmaz. Sanatçılar için de en önemli şeylerden birisidir ödül törenleri. Halkın beğenisini kazanıp bir de bunun taçlandırılması, en onur duydukları şeydir. Ödül törenlerini çoğunlukla müzik kanalları ve radyolar düzenlemektedir. Ödüllerin kimlere verileceğini de şarkıların hangi alanda söylendiği kategori, en iyi olan bay/bayan sanatçı, en iyi klip, en iyi şarkı olması, en çok satan albüm olması ve en iyi proje vb. gibi etkenler belirlemektedir.

Şüphesiz ki Ajda Pekkan, Türk pop müziğinin Süper starı, en çok ödül alan isimler içerisindedir. Ülkemizde albümleri en çok satan sanatçılar içerisinde en üst sıralarda yer almaktadır. Sanata verdiği emeği, aldığı ödüllerle pekişmiştir.

 

2020 Nisan Ayının En Hareketli Şarkı Listesi

 1. Zeynep Bastık- Felaket
 2. İsmail YK- Yala Dur
 3. Sibel Can- Vallahi Yalan
 4. Tarkan- Kedi Gibi
 5. Aleyna Tilki- Nasılsın Aşkta?
 6. İrem derici- Acemi Balık
 7. Yıldız Tilbe- O Benim Aslanım
 8. Simge- Miş Miş
 9. Emrah Karaduman- Sürgün Aşkımız
 10. Bora Duran- Başkan
 11. Merve Özbey- Tebrikler
 12. Tuğba Yurt- Vur kaç
 13. Hande Ünal- Nerdesin
 14. Ebru Yaşar- Kalmam
 15. Tarık Mengüç- Sakız
 16. Nil Karaibrahimgil- İyi Ki
 17. Oğuzhan Koç- Takdir-i İlahi
 18. Demet Akalın & Işın Karaca& Cansu Kutçu- Ala
 19. İlyas Altıntaş- Olur Olur
 20. Simge- Öpücem